Żużlowcy Lotosu Wybrzeże Gdańsk po remisie z PGE Marmą Rzeszów: Widmo spadku jest zauważalne

Żużlowcy Lotosu Wybrzeże Gdańsk zdobyli w tym sezonie pierwsze punkty na wyjeździe. Gdańszczanie zremisowali z PGE Marmą Rzeszów, ale jak sami podkreślają, nie są zadowoleni z tego wyniku
W wywalczeniu remisu gdańskim żużlowcom pomogła nieobecność Jasona Crumpa i Jonasa Kylmaekorpiego. Po słabym początku spotkania w drugiej części meczu Lotos Wybrzeże zdołał odrobić straty i w ostatnim biegu doprowadził do remisu. To pierwsze punkty zdobyte w tym sezonie przez gdańszczan na torze rywali. W poprzednich Wybrzeże zaliczyło same porażki. Remis i punkt bonusowy nie zmieniły jednak sytuacji w tabeli Enea Ekstraligi. Gdańszczanie sezon zasadniczy zakończyli na ostatnim miejscu i o utrzymanie będą musieli walczyć w barażach z Betardem Sparta Wrocław. - Trudno cieszyć się z takiego wyniku, bo rzeszowianie byli mocno osłabieni - mówił po spotkaniu Piotr Świderski, który w spotkaniu z PGE Marmą zdobył dziewięć punktów, co było jego najlepszym wynikiem w tym sezonie. - To nie jest jeszcze ta forma, którą prezentowałem w poprzednim sezonie, ale straciłem dużo czasu i jazdy na powrót do zdrowia. Nie osiadam na laurach i staram się z całych sił jak najlepiej zapunktować. Pracujemy, by w barażach było już bardzo dobrze. Wiadomo, że jedziemy o utrzymanie, więc widmo spadku jest zauważalne. Nie możemy jednak o tym myśleć, bo będzie nas to tylko paraliżowało - dodał Świderski.

- Ten mecz był do wygrania - przekonywał z kolei Krystian Pieszczek. - Potraciliśmy sporo punktów na trasie, popełniliśmy błędy, przez co nie udało się zwyciężyć. Sam zgubiłem cztery punkty. Teraz przed nami baraże, które musimy wygrać. Interesuje nas tylko i wyłącznie zwycięstwo w nich i zachowanie ekstraligi dla Gdańska.

W barażach Lotos Wybrzeże pojedzie z Betardem Sparta Wrocław. Pierwszy mecz obu drużyn w Gdańsku 9 września

Czy Lotos Wybrzeże pokona Betard w barażach Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? »