Korzystny układ meczów barażowych dla żużlowców Lotosu Wybrzeże Gdańsk

Choć żużlowcy Lotosu Wybrzeże Gdańsk w sezonie zasadniczym Enea Ekstraligi zajęli ostatnie miejsce, to w spotkaniach barażowych z Betardem Sparta Wrocław znajdą się w uprzywilejowanej pozycji. Wszystko przez zmianę gospodarzy poszczególnych spotkań
Gdańszczanie jako zespół, który do baraży przystępuje z dziesiątego miejsca, pierwsze spotkanie mieli rozegrać 9 września na własnym torze. Rewanż tydzień później miał się odbyć we Wrocławiu. O takim rozstawieniu decydował regulamin rozgrywek Enea Ekstraligi.

Ustalone terminy zostały jednak zmienione. W meczu 9. września gospodarzem będzie zespół z Wrocławia, zaś rewanż odbędzie się 16 września w Gdańsku. To korzystny układ spotkań dla Lotosu Wybrzeże, który wynik dwumeczu, decydujący o pozostaniu w Ekstralidze, będzie mógł rozstrzygnąć na własnym torze.

Zamiany gospodarza dokonano ze względu na wniosek klubu z Wrocławia, który poinformował iż 16 września Stadion Olimpijski, gdzie swoje spotkania rozgrywa Betard Sparta, będzie zajęty. W tym dniu we Wrocławiu odbędzie się bieg maratoński, który start i metę będzie miał właśnie na Stadionie Olimpijskim.

Gdańszczanie w barażach o pozostanie w Enea Ekstralidze otrzymali więc w prezencie przewagę własnego toru. Żużlowcy Wybrzeża liczą w tym meczu na gorący doping swoich fanów. Tych na trybunach powinno zasiąść więcej niż w meczach sezonu zasadniczego, tym bardziej, że klub obniżył ceny biletów na mecz z Betardem. Bilety kosztować mają 10 zł (z wyjątkiem trybuny honorowej, na którą wejściówka kosztować będzie 30 zł), a dzieci do ósmego roku życia na stadion będą mogły wejść za darmo.