Duży sukces juniora Lotosu Wybrzeże Gdańsk. Krystian Pieszczek z Brązowym Kaskiem

To jak do tej pory największy sukces w karierze Krystiana Pieszczka. Młodzieżowiec Lotosu Wybrzeże Gdańsk zwyciężył w prestiżowym turnieju o Brązowy Kask, rozegranym na gdańskim torze
W gdańskim turnieju zabrakło głównego faworyta do zwycięstwa w Brązowym Kasku Bartosza Zmarzlika, który doznał poważnej kontuzji podczas zawodów o Drużynowe Mistrzostwa Świata Juniorów. Pod jego nieobecność szansę na zwycięstwo miał przede wszystkim Piotr Pawlicki z Unii Leszno oraz Kacper Gomólski z Azotów Tauron Tarnów.

Faworyci nie zawiedli i od początku zawodów gromadzili biegowe zwycięstwa. Podobnie jak Pieszczek, który od początku zawodów znajdował się w czołówce klasyfikacji. Ostatecznie Pieszczek w turnieju przegrał tylko jeden raz (w swoim drugim starcie przyjechał za plecami Gomólskiego) i został trzecim żużlowcem gdańskiego klubu, który zwyciężył w Brązowym Kasku.

Poprzednio w prestiżowym turnieju zawodników do lat 19 triumfowali w 1981 Mirosław Berliński i w 1988 Jarosław Olszewski. - Mam nadzieję, że uda mi się podtrzymać dobrą formę i w przyszłości czekają mnie kolejne sukcesy - przyznał po zwycięstwie uradowany Pieszczek.

Czy Pieszczka stać na kolejne indywidualne sukcesy Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? »