Znamy składy na pierwszy mecz o utrzymanie w żużlowej Enea Ekstralidze Betard Wrocław - Lotos Wybrzeże Gdańsk

W niedzielę we Wrocławiu (godz. 18.30) odbędzie się pierwsze spotkanie o utrzymanie w Enea Ekstralidze pomiędzy miejscowym Betardem i Lotosem Wybrzeże Gdańsk. Trenerzy obu zespołów podali składy na ten mecz.
W zestawieniach drużyn nie ma większych niespodzianek. W składzie Lotosu Wybrzeże zgodnie z oczekiwaniami brakuje Tomasza Chrzanowskiego, jest za to Renat Gafurow. Pod numerem 7 zobaczymy Marcela Szymko.

W ekipie Betardu za kontuzjowanego Dennisa Anderssona pojedzie prawdopodobnie zgłoszony pod "10" Duńczyk Jesper B. Monberg, choć możliwy jest również występ jego rodaka Nicolaia Klindta. Są oczywiście Szwed Fredrik Lindgren, Anglik Tai Woffinden oraz Sebastian Ułamek. Stawką dwumeczu Lotosu Wybrzeże z wrocławianami (spotkanie rewanżowe odbędzie się 16 września w Gdańsku) jest prawo startu w barażach z wicemistrzem I ligi. Zespół pokonany automatycznie pożegna się z Enea Ekstraligą.

Zgłoszone składy

Betard Sparta: 9. Tomasz Jędrzejak, 10. Jesper B. Monberg, 11. Fredrik Lindgren, 12. Tai Woffinden, 13. Sebastian Ułamek, 14. Patryk Dolny. Lotos Wybrzeże: 1. Nicki Pedersen, 2. Zbigniew Suchecki, 3. Piotr Świderski, 4. Renat Gafurow, 5. Thomas H. Jonasson, 6. Krystian Pieszczek.