Zbigniew Suchecki z Lotosu Wybrzeże Gdańsk optymistą: Stratę da się odrobić

W pierwszym meczu barażowym o utrzymanie w Enea Ekstralidze Lotos Wybrzeże Gdańsk przegrał z Betardem Wrocław 38:52 i do rewanżu w Gdańsku przystąpi z zadaniem odrobienia aż 14-punktowej straty. O tym, że jest to możliwe przekonuje żużlowiec Lotosu Wybrzeże Zbigniew Suchecki
Suchecki na torze we Wrocławiu był cichym bohaterem gdańskiej drużyny. Żużlowiec, który do zespołu z Gdańska dołączył dopiero w połowie sezonu, jako zawodnik wypożyczony ze Stelmetu Falubaz Zielona Góra, z miejsca stał się ważnym ogniwem w ekipie trenera Stanisława Chomskiego. Suchecki, który miał w Lotosie Wybrzeże pełnić rolę zmiennika dla zawodników drugiej linii drużyny, wobec słabej postawy przede wszystkim Tomasza Chrzanowskiego i Piotra Świderskiego został krajowym liderem drużyny.

Dowód dobrej formy Suchecki dał w pierwszym meczu barażowym z Betardem Sparta, gdzie był obok Nicki Pedersena najskuteczniejszym żużlowcem gdańskiego zespołu. Suchecki w sześciu startach wywalczył dziewięć punktów i cztery bonus i godnie zastąpił Thomasa H. Jonassona, który we Wrocławiu miał spore kłopoty z dopasowaniem swojego sprzętu, a w 10. biegu miał groźny upadek i w konsekwencji zawody zakończył z dorobkiem zaledwie jednego punktu.

Wybrzeże bardzo liczy na Sucheckiego także w rewanżu, bo nie wiadomo, czy po upadku do zdrowia powróci Jonasson. Choć drużyna z Gdańska musi odrobić aż 14 punktów straty, to Suchecki wierzy, że można ją odrobić. - Myślę, że jesteśmy w stanie odrobić stratę. 14 punktów to niby dużo, ale będziemy jechać na własnym torze. Mamy teraz czas, aby przygotować się jak najlepiej do rewanżu - mówi Suchecki w rozmowie z portalem Sportowefakty.pl. Żużlowiec ma także nadzieję, że drużynie będzie w stanie pomóc Jonasson. - Mam nadzieję, że pomoże nam w rewanżu. Zresztą to prawdziwy twardziel. Wsadzą go na motor i jakoś pojedzie - przekonuje zawodnik Lotosu Wybrzeże.

Pełna treść rozmowy ze Zbigniewem Sucheckim na portalu Sportowefakty.pl

Czy Zbigniew Suchecki pomoże Wybrzeżu wygrać baraż z Betardem? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? »