Lotos Wybrzeże Gdańsk walczy o utrzymanie w Enea Ekstralidze. A gdańscy juniorzy z wicemistrzostwem Polski

Przed żużlowcami Lotosu Wybrzeże Gdańsk najważniejszy mecz w sezonie. Drużyna Stanisława Chomskiego w niedzielę walczyć będzie o utrzymanie w Enea Ekstralidze z Betardem Sparta Wrocław. Nadzieją dla gdańszczan może być postawa juniorów, którzy wywalczyli srebro mistrzostw Polski
Gdańszczanie wykorzystali atut własnego toru i w turnieju o Młodzieżowe Drużynowe Mistrzostwo Polski zajęli drugie miejsce. Drużyna Lotosu Wybrzeże w składzie Dominik Kossakowski, Marcel Szymko, Patryk Beśko oraz Krystian Pieszczek wyprzedziła m.in. faworyzowany zespół WTS Nice Warszawa z braćmi Piotrem i Przemysławem Pawlickimi, a także ekipy Unii Leszno, Orła Łódź, Stelmetu Falubaz Zielona Góra i Polonii Bydgoszcz. Złote medale wywalczyli juniorzy Azotów Tauron Tarnów, którzy wyprzedzili gdańską czwórkę o zaledwie jeden punkt.

W drużynie Wybrzeża na wysokości zadania stanął przede wszystkim Krystian Pieszczek, który w czterech wyścigach zdobył 11 punktów i na drugim miejscu przyjechał tylko raz, za kolegą z zespołu. Srebro w MDMP to drugi sukces utalentowanego gdańskiego żużlowca. W ubiegłym tygodniu Pieszczek, również na gdańskim torze, sięgnął po Brązowy Kask.

Oprócz Pieszczka spory udział w sukcesie Lotosu Wybrzeże miał również Kossakowski, który w czterech startach zgromadził osiem punktów. - Nie spodziewałem się, że pojadę tak dobrze. Moim celem było zdobycie maksymalnie pięciu punktów. Byłem zaskoczony decyzją trenera, że pojadę aż cztery biegi, a nie jak zwykle dwa. Myślę, że trener zaufał moim umiejętnościom i cieszę się z wyniku końcowego - mówił po turnieju 15-latek, który dopiero kilka miesięcy temu uzyskał licencję żużlowca.

Co to będzie z tym gdańskim żużlem? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? »