Zenon Plech: Lotos Wybrzeże Gdańsk nie ma co czekać z powrotem do ekstraligi

Jaka będzie nowa drużyna Lotosu Wybrzeże Gdańsk w I lidze? Prezes klubu Maciej Polny chce zbudować solidny zespół, a dopiero w kolejny sezonie walczyć o awans do Enea Ekstraligi. Zenon Plech z kolei uważa, że z awansem nie ma co zwlekać
Według legendy gdańskiego klubu najważniejszym zadaniem dla zarządu klubu będzie uratowanie współpracy ze sponsorem tytułowym drużyny, Grupą Lotos. Kilka tygodni temu Grupa Lotos oficjalnie zadeklarowała chęć wycofania się z dalszego sponsorowania gdańskiego żużla.

Plech uważa, że kolejny krokiem powinno być jak najszybsze zaprojektowanie budżetu klubu na kolejny sezon. Budzetu takiego, który da szansę zbudowania mocnego zespołu i walki o powrót do Enea Ekstraligi. - Uważam, że nie ma co czekać z powrotem do ekstraligi. Niedzielny mecz pokazał, że w Gdańsku kibice są spragnieni żużla na wysokim poziomie. Trzeba im go dać - mówi Plech dla portalu trojmiasto.pl

Zdaniem byłego żużlowca Wybrzeża w Gdańsku powinna odbyć się szeroka dyskusja nad przyszłością żużla nad morzem. - Myślę, że warto przeprowadzić coś w rodzaju "okrągłego stołu" z udziałem tych, którym leży na sercu dobro gdańskiego żużla i którzy mają możliwości, by coś dobrego dla niego zdziałać - zaznacza Plech.

W przyszłym sezonie siła gdańskiej drużyny ma być oparta przede wszystkim na wychowankach. Plech pochwala ten model budowy zespołu. - Przykład Krystiana Pieszczka pokazuje, że warto stawiać na wychowanków. Nastały czasy kiedy już nie mówi się o "kaperowaniu" zawodników jak za komuny. Każdy jest wolny i podpisuje kontrakt gdzie chce. Niestety, coraz częściej oznacza to zmienianie klubów jak rękawiczek. Natomiast miejscowy chłopak jest związany z klubem emocjonalnie. Po udanym meczu zbiera gratulacje na osiedlu, a gdy zawiedzie, musi się kolegom tłumaczyć. To stwarza więź, która jest nie do przecenienia - uważa Plech.

Więcej wypowiedzi Zenona Plecha na portalu trojmiasto.pl

Jak powinna wyglądać drużyna Lotosu Wybrzeże Gdańsk w przyszłym sezonie? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? »