Żużlowcy GKS Wybrzeże Gdańsk bez licencji? Klub zalega z wypłatami na 300 tys. zł!

Jak informuje portal Trojmiasto.pl, drużyna Wybrzeża Gdańsk może nie dostać licencji i nie przystąpić do rozgrywek w kolejnym sezonie. Powodem są zaległości wobec zawodników, a w szczególności wobec Piotra Świderskiego i Tomasza Chrzanowskiego.
Według informacji Trojmiasto.pl GKS Wybrzeże zalega swoim zawodnikom z wypłatami na łączną kwotę ponad 300 tys. złotych, z czego większość Świderskiemu i Chrzanowskiemu. Ten drugi chce zostać w klubie i odbudować formę, więc spłatę należności zapewne będzie można rozłożyć w czasie. Gorzej wygląda casus Świderskiego, który ponoć rozważa nawet wstąpienie na drogę sądową lub skorzystanie z usług jednej z firm windykacyjnych.

- Kwestia należności wobec mojej osoby nadal nie została uregulowana. Wraz z moim menedżerem czekamy do końca listopada, do kiedy to kluby muszą przedstawić rozliczenia lub ewentualne ugody z zawodnikami, co jak wynika z regulaminu, jest kluczowe dla otrzymania licencji. Nie postanowiliśmy jeszcze, jakie kroki podejmiemy, jeśli nie otrzymamy pieniędzy na czas. Pewne jest natomiast, że należności te wynikają z kontraktu i są niepodważalne - mówi Świderski.

GKS Wybrzeże musi złożyć wniosek o licencję do Polskiego Zawiązku Motorowego najpóźniej do 3 grudnia. Więcej na Trojmiasto.pl.