Robert Mi¶kowiak, kolejny nabytek Wybrzeża Gdańsk

Mistrz ¶wiata juniorów z 2004 r. i najskuteczniejszy żużlowiec minionego sezonu I ligi Robert Mi¶kowiak to kolejny nowy nabytek Wybrzeża Gdańsk. W poprzednim sezonie reprezentował on barwy Lubelskiego Węgla KMŻ
¦rednia biegowa Mi¶kowiaka w minionych rozgrywkach wyniosła 2,381. Jego zespół zaj±ł 3. miejsce w I lidze, czyli w samym ¶rodku stawki. Mi¶kowiak ustanowił w poprzednim sezonie rekord lubelskiego toru, który wynosi 65,19 sekund.

- Wybrzeże to na pewno solidny i profesjonalny klub, który ma aspiracje awansu do ekstraligi. W takim zespole chciałem jeĽdzić i ten cel udało mi się zrealizować. Rozmowy z działaczami Wybrzeża przebiegały dosyć pomy¶lnie i w krótkim czasie zdecydowałem się podpisać umowę w Gdańsku. Kontrakt został zawarty na okres jednego roku, jednakże mam nadzieję osi±gn±ć z zespołem awans do ekstraligi i zadomowić się tu na dłuższy okres czasu - mówi dla wybrzezgdansk.pl Mi¶kowiak. - Liczę, iż starty na gdańskim torze w rozgrywkach pierwszej ligi pozwol± mi poznać trudny i specyficzny tor, co będzie moim atutem w kolejnych sezonach już w ekstralidze. Chciałbym życzyć wszystkim kibicom GKS Wybrzeże Zdrowych, Wesołych ¦wi±t Bożego Narodzenia oraz Szczę¶liwego Nowego Roku. Do zobaczenia na stadionie. Trzymajcie za nas kciuki - dodaje.

Dzięki kolejnemu podpisowi pod kontraktem Wybrzeże ma już niemal kompletny skład na sezon 2013. W czwartek do gdańskiej drużyny powrócił Dawid Stachyra, który w rozgrywkach 2012 również był klubowym koleg± Mi¶kowiaka. Wcze¶niej umowy parafowali Thomas H. Jonasson, Artur Mroczka oraz trener Stanisław Chomski (kontrakt dwuletni). W skaldzie Wybrzeża znajduje się również Krystian Pieszczek. Do wypełnienia pozostaje jeszcze jedno miejsce.

Miskowiak to dobry ruch Wybrzeża? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »