Dwóch żużlowców Wybrzeża Gdańsk w reprezentacji Polski na sezon 2013

Nowy zawodnik Wybrzeża Robert Miśkowiak oraz wychowanek gdańskiego klubu Krystian Pieszczek zostali powołani do reprezentacji Polski na sezon 2013. Ten pierwszy do seniorskiej, ten drugi do juniorskiej.
Miśkowiak w sezonie 2013 na pewno reprezentować będzie barwy Wybrzeża, z kolei Pieszczek jeszcze nie podpisał aneksu do kontraktu, ale wszystko wskazuje na to, że on również będzie jeździć w gdańskim klubie.

Miśkowiak był w poprzednim sezonie, w barwach Lubelskiego Węgla KMŻ, najlepszym zawodnikiem I ligi i w zespole trenera Stanisława Chomskiego ma być liderem zespołu. Jego dobrą jazdę dostrzegło również kierownictwo seniorskiej reprezentacji Polski i Miśkowiak znalazł się wśród dziesięciu żużlowców powołanych do kadry na sezon 2013 r. Oprócz niego znaleźli się w niej: Krzysztof Buczkowski, Tomasz Gollob, Jarosław Hampel, Maciej Janowski, Tomasz Jędrzejak, Krzysztof Kasprzak, Janusz Kołodziej, Rafał Okoniewski, Przemysław Pawlicki.

Pieszczek, który z bardzo dobrej strony pokazał się w swoim debiutanckim sezonie na torach ekstraligi, znalazł się w jeszcze szerszym gronie piętnastu juniorów powołanych do kadry. Obok żużlowca Wybrzeża znaleźli się w niej:

Kamil Adamczewski, Mikołaj Curyło, Artur Czaja, Patryk Dudek, Oskar Fajfer, Kacper Gomólski, Tobiasz Musielak, Piotr Pawlicki, Kamil Pulczyński, Emil Pulczyński, Łukasz Sówka, Adam Strzelec, Szymon Woźniak, Bartosz Zmarzlik.

Czy Miśkowiak i Pieszczek mają szanse na arenach międzynarodowych? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »