Sport.pl

Wybrzeże Gdańsk kompletuje skład. Brakuje juniorów i...

Trener Stanisław Chomski i pięciu żużlowców. Tak w tej chwili wygląda stan posiadania Wybrzeża Gdańsk, które w sezonie 2013 będzie walczyło o powrót do ekstraligi. Do kompletu brakuje jeszcze juniorów, przydałby się również jeszcze jeden solidny senior.
Teoretycznie pięciu seniorów do meczowego składu już jest, gdyż tuż przed świętami po raz kolejny kontrakt z Wybrzeżem przedłużył Rosjanin Renat Gafurow. Tym samym dołączył on do Roberta Miśkowiaka, Thomasa H. Jonassona, Artura Mroczki oraz Dawida Stachyry. Może być jednak tak, że Gafurow podobnie jak w zeszłym sezonie będzie zawodnikiem oczekującym. Wówczas pozostało by jedno wolne miejsce, na które może wskoczyć zawodnik o KSM (Kalkulowana Średnia Meczowa) nieprzekraczającym 7,96 (w I lidze KSM na cały zespół nie może przekraczać 40 pkt). Dzięki temu w zespole byłaby rywalizacja o miejsce w składzie.

Najbardziej łakomym kąskiem przez długi czas pozostawał Australijczyk Troy Batchelor (KSM na I ligę 7,90), który od 2007 roku reprezentował barwy Unii Leszno. Jednak teraz zabrakło tam dla niego miejsca i 25-letni stał się zawodnik do wzięcia. Długo łączono go z Wybrzeżem, ale Batchelor ostatecznie związał się z Betardem Wrocław. Z zawodników o odpowiednim niskim KSM do wzięcia pozostaje jeszcze m.in. Duńczyk Peter Kildemand.

Bez zmian pozostanie prawdopodobnie duet juniorów. Wychowankowie klubu Krystian Pieszczek oraz Marcel Szymko powinni zostać nad morzem, chociaż po tego pierwszego ręce wyciągnął Stelmet Falubaz Zielona Góra. Pieszczek ma co prawda ważny kontrakt z gdańskim klubem do sezonu 2014 włącznie, ale przed każdym z nich musi podpisać aneks finansowy. Kierownictwo Wybrzeża zapewnia jednak, że rozmowy z zawodnikiem, jego rodzicami oraz menedżerem są już na finiszu i w sezonie 2013 Pieszczek wciąż będzie jeździł w Gdańsku. W odwodzie pozostawać będą m.in. Dominik Kossakowski oraz Patryk Beśko.

Jak podoba Ci się skład Wybrzeża? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: