Krystian Pieszczek na kolejny rok zostaje w Wybrzeżu Gdańsk

17-letni Krystian Pieszczek, jeden z najbardziej uzdolnionych polskich żużlowców, w sezonie 2013 w dalszym ciągu reprezentować będzie barwy Wybrzeża Gdańsk.
W ostatnich dniach głośno było o zainteresowaniu Pieszczkiem ze strony Falubazu Zielona Góra, istniała nawet możliwość, że młody żużlowiec w sezonie 2013 jeździć będzie w barwach dwóch klubów!

Ostatecznie jednak Pieszczek, który ma z Wybrzeżem kontrakt ważny do 2014 roku, podpisał aneks finansowy i w sezonie 2013 będzie żużlowcem gdańskiego klubu - Cieszę się, że osiągnąłem porozumienie z gdańskim klubem, i mam nadzieję, że kolejny sezon okaże się owocny zarówno dla mnie, jak i dla kibiców. Chciałbym, aby przyszły rok okazał się wyjątkowy, czego zwieńczeniem byłby awans drużyny do Enea Ekstraligi. Liczę również na wsparcie zespołu ze strony kibiców, tak jak miało to miejsce w ubiegłym sezonie - powiedział Pieszczek tuż po podpisaniu umowy.

W poprzednim sezonie junior Wybrzeża osiągnął w ekstralidze bardzo przyzwoitą średnią biegopunktową (1,174), odniósł również dwa znaczące sukcesy indywidualne: zdobył brązowy medal Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski, a także zwyciężył w finałowym turnieju o Brązowy Kask. Ponadto wraz z kolegami z zespołu wywalczył srebrny medal Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski.

Czy Pieszczek to talent na miarę Golloba? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »