David Ruud w Wybrzeżu Gdańsk? Jego konkurentem... Magnus Zetterstroem

David Ruud prawdopodobnie zostanie żużlowcem oczekującym w Wybrzeżu Gdańsk. Władze klubu prowadzą rozmowy ze Szwedem, któremu niespodziewanie przybył konkurent. O powrocie do Gdańska marzy bowiem Magnus Zetterstroem.
41-letni Zetterstroem pojawił się w Gdańsku tuż po świętach Bożego Narodzenia. Szwed, który występował w Wybrzeżu w latach 2008-2011, zadeklarował, że chciałby wrócić do Trójmiasta. Władze klubu przedstawiły mu swoją ofertę, która jednak Zetterstroema nie zadowoliła. Wcześniej na celowniku gdańskiej drużyny znalazł się Ruud. Rodak byłego kapitana Wybrzeża w minionym sezonie reprezentował barwy GTŻ Grudziądz. Wystąpił jednak tylko w dwóch meczach. W jednym zdobył 10 pkt, w drugim raptem punkt.

Wybrzeże ma już kompletny podstawowy skład. Kontrakty z gdańskim klubem podpisali: Thomas H. Jonasson, Renat Gafurow, Robert Miśkowiak, Dawid Stachyra, Artur Mroczka oraz Krystian Pieszczek. Szwedzka opcja ma być uzupełnieniem i stanowić zastępstwo w razie niedyspozycji jednego z podstawowych żużlowców.