Sport.pl

Dwóch Szwedów David Ruud i Mathias Thornblom wzmocniło Wybrzeże Gdańsk

David Ruud i Mathias Thornblom zamknęli skład I-ligowego Wybrzeża Gdańsk na sezon 2013. Pierwszy z nich podpisał roczną, a drugi dwuletnią umowę.
Obaj żużlowcy będą pełnić role zawodników oczekujących. A to oznacza, że na torze pojawią się najprawdopodobniej w wypadku, kiedy jeden z podstawowych żużlowców Wybrzeża nie będzie w stanie jechać w danym meczu. 32-letni Ruud w Polsce występował dotychczas w pięciu klubach. 21-letni Thornblom w minionym sezonie jeździł w barwach zespołu z Rybnika.

- Thornblom to zawodnik młodego pokolenia, jeden z wyróżniających się młodzieżowców szwedzkich. Zawodnik ten prezentuje ofensywny, choć jeszcze nie zawsze skuteczny styl jazdy. Mathias wykazuje się ponadto dużą ambicją na torze. To z pewnością inwestycja w przyszłość, oby była tak samo skuteczna, jak ta w przeszłości w Gorzowie w Thomasa H. Jonassona - mówi dla wybrzezegdansk.pl trener Stanisław Chomski. - Davida Ruuda z kolei kibice doskonale znają, choć z pewnością jego rozwój zatrzymała poważna kontuzja sprzed lat i późniejsze dwukrotne urazy barku. Koniec ubiegłego sezonu, zwłaszcza w Elitserien, był w wykonaniu Davida bardzo udany. Wierzymy, że w razie niespełniania oczekiwań przez innych zawodników Ruud będzie skutecznym ogniwem uzupełniającym, a jego osoba stworzy zdrową rywalizację w zespole. Jego zaletą są z pewnością szybkie wyjścia spod taśmy. Sam zawodnik zapowiada, że nie zamierza być w naszej ekipie jedynie statystą - dodaje gdański szkoleniowiec.

Czy Szwedzi będą wzmocniłem dla Wybrzeża? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: