Sport.pl

Miasto zadeklarowało pomoc dla żużlowców Wybrzeża Gdańsk

- Jestem po spotkaniu z prezydentem Gdańska, gdzie dostałem zapewnienie, że miasto w tym roku wspomoże nasz klub finansowo - mówi prezes Wybrzeża Robert Terlecki. Budżet klubu na sezon 2013 ma wynosić ok. 5 milionów zł, a nazwa klubu składać się będzie z dwóch lub trzech członów.
Jednym z nich będzie oczywiście Wybrzeże, jeden lub dwa kolejne to nazwy tytularnych sponsorów.

- Rozmawiamy z trzema firmami, myślę, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Z tego tytułu liczymy na blisko milion złotych. Co ważne, umowy mają być dłuższe niż na jeden sezon, gdyż chcemy działać długofalowo - mówi w rozmowie z trojmiasto.sport.pl prezes Terlecki. - Wiadomo, jak wyglądały ostatnie sezony w Wybrzeżu, przede wszystkim brakowało stabilizacji. Umowy z nowymi sponsorami mają zagwarantować ciągłość sprawnego funkcjonowania klubu. Założyłem sobie, że prawdziwe efekty mojej pracy na stanowisku prezesa będą widoczne po trzech latach, ale oczywiście w międzyczasie musimy realizować poszczególne cele. Cel na ten sezon to awans do ekstraligi - podkreśla prezes Terlecki.

Tradycyjnie klubowi pomoże również miasto Gdańsk, jednak konkretne sumy nie są jeszcze znane. Na razie pewne jest, że milion złotych w budżecie klubu zagwarantuje firma Star Carboline (lub inna firma wchodząca w skład tego konsorcjum), ale nie będzie ona widnieć w nazwie zespołu. W sumie budżet powinien być dopięty w ciągu kilku tygodni.

- Przejęliśmy klub dopiero 6 grudnia, w międzyczasie były święta, więc naprawdę nie było dużo czasu na działanie, ale i tak udało nam się dużo zrobić - podkreśla prezes Terlecki. - Najważniejsze, że mamy już zbudowany bardzo solidny zespół, który będzie walczył o awans do ekstraligi. Oprócz rozmów z kandydatami na sponsorów tytularnych prowadzimy też negocjacje z wieloma mniejszymi firmami, co również powinno przynieść określone wpływy. Cała maszynka już ruszyła i choć jesteśmy dopiero na początku drogi, myślę, że idziemy w dobrą stronę - podsumowuje prezes Terlecki.

Przypomnijmy, że inauguracja rozgrywek I ligi nastąpi tradycyjnie w lany poniedziałek, który w 2013 roku przypada 1 kwietnia. Wówczas Wybrzeże podejmie Lubelski Węgiel KMŻ.

Czy 5 milionów złotych to wystarczający budżet w walce o ekstraligę? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: