Sport.pl

Thomas H. Jonasson nowym kapitanem Wybrzeża Gdańsk

Żużlowcy Wybrzeża Gdańsk przygotowują się do sezonu na obozie w Szklarskiej Porębie. W jego trakcie zespół wybrał nowego kapitana zespołu, którym został Thomas H. Jonasson.
Do Szklarskiej Poręby wyjechali prawie wszyscy zawodnicy Wybrzeża. Prawie, bo na obóz nie dotarli David Ruud, który przygotowuje się do sezonu indywidualnie, a także Marcel Szymko, który uczestniczy w tym czasie w obozie gdańskiej AWFiS. Z kolei Renat Gafurow dotrze dopiero na samą końcówkę obozu, bo czeka na przyznanie wizy.

Pozostali żużlowcy trenują na pełnych obrotach, co cieszy szkoleniowca Wybrzeża.

- Szczególnie zaskoczyli mnie młodzi Szwedzi, którzy nie tylko dobrze wyglądają fizycznie, ale również są zdyscyplinowani. Każdy ma coś do poprawy, ale widać, że zawodnicy nie leżeli zimą do góry brzuchami i pamiętali, że żużel to nie tylko jazda na motorze - mówi trener Stanisław Chomski w rozmowie z portalem trojmiasto.pl.

Gdańscy żużlowcy pod okiem trenera przygotowania motorycznego Andrzeja Hulko i fizjoterapeuty Jerzego Buczaka pilnie ćwiczą na siłowni i na bieżni oraz w terenie. Gdańszczanie trenują również na stoku narciarskim, gdzie pracują nad balansem ciała przy dużych prędkościach. Z kolei z psychologiem Julią Chomską każdy z zawodników ma sesję treningu mentalnego, a także uczy się, jak radzić sobie ze stresem, który będzie im towarzyszył podczas sezonu.

Szkoleniowiec Wybrzeża zauważa jednak, że jego podopieczni jak najszybciej wsiedliby na motocykle i rozpoczęli treningi na torze.

- Chcieliby już podłubać przy sprzęcie, a następnie pokręcić pierwsze kółka. Plany sparingowe mamy ambitne, ale pogoda rzadko kiedy jest sprzymierzeńcem. W połowie marca chcielibyśmy być już "rozjeżdżeni" i mam nadzieję, że to nam się uda - wyjaśnia Chomski.

Oprócz treningów drużyna wybrała kapitana zespołu na nowy sezon. W poprzednim tę funkcję pełnili Tomasz Chrzanowski, a po jego rezygnacji Nicki Pedersen. Niemal jednogłośnie drużyna na nowego kapitana wybrała Jonassona.

- Był bardzo zaskoczony, ale obiecał dobrze pełnić swoją rolę. Wie, że to nie jest tylko PR, ale odpowiedzialna funkcja - przyznał Chomski.

Więcej na trojmiasto.pl

Wybrzeże awansuje do Ekstraligi? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: