Zmiana terminu inauguracji sezonu żużlowców Wybrzeża Gdańsk. Pierwszy mecz przełożony

Spotkanie Wybrzeża Gdańsk z Lubelskim Węglem KMŻ, które 1 kwietnia miało inaugurować rozgrywki I ligi, prawdopodobnie zostanie przełożone na 19 maja. Wszystko dlatego, aby uniknąć kolizji terminów z meczem piłkarskiej ekstraklasy Lechia Gdańsk - Wisła Kraków.
O kłopotliwej zbitce terminów meczów Lechii i Wybrzeża pisaliśmy TUTAJ. Ponieważ mecz Lechii z Wisła był praktycznie nie do przełożenia, ciężar wybrnięcie z tej niekorzystnej dla obu klubów sytuacji wzięli na siebie działacze Wybrzeża. Początkowo założylitrzy najbardziej prawdopodobne warianty, ale ostatecznie zastosowany zostanie wariant czwarty: przełożenie spotkania na 19 maja.

Na taką prośbę kierownictwa gdańskiego klubu pozytywnie zareagował klub z Lublina.

- Wyraziliśmy na to zgodę, bo sami mieliśmy kiedyś podobne problemy i doskonale rozumiemy taką sytuację. Nie chcemy robić kłopotów Wybrzeżu i pojedziemy to spotkanie w maju - mówi prezes lubelskiego klubu Dariusz Sprawka. Ponieważ kluby ustaliły między sobą termin spotkania, aby przełożyć mecz, potrzebna jest już tylko zgoda Głównej Komisji Sportów Żużlowych, która powinna być formalnością.

Wybrzeże sezon 2013 zainauguruje zatem 7 kwietnia, kiedy na wyjeździe zmierzy się z zespołem MDM Komputery Ostrovia. Z kolei pierwszy mecz w Gdańsku rozegrany zostanie 14 kwietnia, kiedy podopieczni Stanisława Chomskiego zmierzą się z Orłem Łódź.

Co sądzisz o decyzji kierownictwa Wybrzeża? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »