Sport.pl

Żużlowe Wybrzeże Gdańsk szuka ambasadorów klubu

Działacze GKS Wybrzeża Gdańsk uruchomili kolejny projekt, który ma na celu zachęcić kibiców do przychodzenia na mecze żużla. Tym razem wprowadzili instytucję ambasadora GKS Wybrzeże.
Projekt skierowany jest do uczniów gimnazjów, liceów oraz technikum. Klub poszukuje młodych ludzi, którzy chcieliby promować Wybrzeże w swojej szkole oraz wśród kolegów i koleżanek.

Podstawowym zadaniem ambasadora ma być pełnienie funkcji łącznika pomiędzy GKS Wybrzeże a szkołą, do której dana osoba uczęszcza. W praktyce ma to polegać przede wszystkim na promowaniu najważniejszych informacji o wydarzeniach związanych z klubem w szkole, jak również tych z życia szkoły do klubu. Dzięki informacjom rozprowadzanym w placówce GKS Wybrzeże zyska dodatkową promocję, natomiast poprzez pozyskanie wiedzy na temat życia szkoły klub będzie miał możliwość uczestniczenia w najważniejszych wydarzeniach jej dotyczących.

Wszyscy uczestniczący w programie ambasadorzy zyskają wiele przywilejów - między innymi będą mogli brać udział w cyklicznych spotkaniach z zawodnikami i trenerem, a także otrzymają darmowe bilety wstępu na wybrane mecze drużyny. Dodatkowo w każdej szkole, z której pochodzić będzie ambasador, stanie urna na wejściówki z meczów GKS Wybrzeże rozgrywanych na gdańskim torze. Dwukrotnie w ciągu sezonu bilety zostaną zliczone, a ambasadorzy szkół, w których ta liczba będzie największa, otrzymają atrakcyjne nagrody od klubu.

W każdej szkole może działać maksymalnie dwóch ambasadorów GKS Wybrzeże. Aby zostać przedstawicielem klubu, trzeba przesłać swoje dane (imię, nazwisko, wiek, szkoła oraz krótkie uzasadnienie, dlaczego klub ma wybrać właśnie tę osobę) na adres e-mail: ambasador@wybrzezegdansk.pl

To nie pierwsze ciekawe pomysły gdańskiego klubu na promocję. Wcześniej uruchomiona została instytucja agenta klubu, który ma na celu pozyskiwanie sponsorów. Klub będzie także promował się poza granicami kraju.

Czy te wszystkie działania spowodują wzrost frekwencji na meczach Wybrzeża, przekonamy się już niedługo. Pierwsze spotkanie na własnym torze gdańscy żużlowcy rozegrają 14 kwietnia, a ich rywalem będzie Orzeł Łódź.

Ilu widzów będą przyciągać w tym sezonie mecze Wybrzeża? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: