Sport.pl

Wybrzeże Gdańsk spełniło warunki licencyjne, żużlowcy pojadą w rozgrywkach I ligi

Wybrzeże Gdańsk uregulowało długi wobec wszystkich swoich zawodników oraz odpowiednich instytucji, co warunkowało otrzymanie licencji na sezon 2013. Klub czeka już tylko na weryfikację toru, co powinno być formalnością.
Wybrzeże w grudniu otrzymało licencję warunkową. Aby się ona uprawomocniła, gdański klub musiał do końca lutego uregulować wszystkie zaległości wobec swoich zawodników, Polskiego Związku Motorowego oraz pozostałych instytucji wymienionych w regulaminie licencyjnym.

- Na dzień 28 lutego gdański klub nie miał formalnie żadnych długów z poprzedniego sezonu. Chciałbym uspokoić gdańskich kibiców - Wybrzeże wypełniło wszystkie warunki wskazane we wcześniej wydanej licencji warunkowej. Oczekujemy w zasadzie tylko na weryfikację toru - mówi w rozmowie z portalem trojmiasto.pl prawnik klubu Bartosz Michalak. Weryfikacja toru będzie już tylko formalnością, nie ma więc niebezpieczeństwa, że gdańscy żużlowcy nie przystąpią do rozgrywek I ligi.

Przypomnijmy, że w swoim pierwszym meczu Wybrzeże zmierzy się 7 kwietnia w Ostrowie z zespołem MDM Komputery. Spotkanie 1. kolejki z Lubelskim Węglem, które miało odbyć się 1 kwietnia w Gdańsku, z powodu kolizji terminów z meczem piłkarzy Lechii Gdańsk z Wisłą Kraków zostało przełożone na 19 maja.

Jak oceniasz to, co dzieje się w klubie po zmianie kierownictwa? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: