Sport.pl

Czy człon Wybrzeże zniknie z nazwy żużlowego zespołu z Gdańska? "Sponsorzy chcą być bardziej widoczni"

Według Tadeusza Zdunka, którego firma Renault Zdunek została tytularnym sponsorem żużlowego zespołu Wybrzeże Gdańsk, w najbliższym czasie z nazwy zespołu powinien zniknąć historyczny człon Wybrzeże. - Obecna nazwa jest zwyczajnie za długa, a przez to mało efektywna marketingowo - tłumaczy Zdunek.
Renault Zdunek zostało tytularnym sponsorem gdańskiego klubu na sezon 2013, choć pierwotnie była to tylko opcja rezerwowa (nie udało się jednak pozyskać innego większego sponsora). Zespół nazywać się więc będzie Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk, choć zdaniem Tadeusza Zdunka, równocześnie prezesa Stowarzyszenia GKŻ Wybrzeże, w najbliższym czasie z nazwy zespołu powinien zniknąć człon Wybrzeże.

- Obecna nazwa, która uwzględnia zarówno sponsora tytularnego, jak i człon Wybrzeże, jest zwyczajnie za długa, a przez to mało efektywna marketingowo. Lepiej mieć w nazwie dwóch sponsorów lub jednego, który będzie lepiej widoczny, a przez to skłonny wyłożyć większe środki - zasugerował Zdunek. - To jest oczywiście sprawa do przedyskutowania i na przyszłość. W tym roku wystartujemy na pewno jako Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk, ale uważam, że nazwa miasta w zupełności wystarczy. Sponsorzy chcą być lepiej widoczni, a bez nich trudno o sport na wysokim poziomie, a ja chciałbym, by nasz klub za dwa lata bił się o medale. Gdy mówię o rezygnacji z Wybrzeża mam na myśli tylko nazwę drużyny. W dalszym ciągu będziemy mogli przecież eksponować tak ważny dla kibiców herb klubowy, który wspomniany człon zawiera - podkreślił Zdunek.

Pod szyldem Wybrzeże gdańscy żużlowcy występują od 1962 r., z nazwy ten człon zniknął tylko w latach 2003-2009 (zespół startował jako Lotos Gdańsk).

Czy nazwa Wybrzeże powinna zniknąć z nazwy zespołu żużlowców? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o:
Skomentuj:
Czy człon Wybrzeże zniknie z nazwy żużlowego zespołu z Gdańska? "Sponsorzy chcą być bardziej widoczni"
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX