Robert Mi¶kowiak z Renault Zdunek Wybrzeża Gdańsk: Sensown± drog± do ekstraligi

Robert Mi¶kowiak ma w sezonie 2013 być krajowym liderem Renault Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Czy pod jego wodz± gdańska drużyna powróci do ekstraligi już po jednym sezonie?
Mi¶kowiak to indywidualny mistrz ¶wiata juniorów z 2004 roku z Wrocławia. Utalentowanemu żużlowcowi wróżono wielk± karierę, ale ta nie potoczyła się tak, jak życzyłby sobie tego sam zainteresowany. W ostatnich sezonach Mi¶kowiak utkn±ł w klubach z niższych lig i stracił nieco kontakt z najlepszymi zawodnikami, ¶cigaj±cymi się w Polsce w ekstralidze. Jednak jak podkre¶la żużlowiec, jego kariera toczy się zgodnie z planem.

- W tym roku do wszystkiego będę podchodzić z dużym spokojem. Plan jest zreszt± taki, żeby udało nam się awansować. Według mnie to sensowna droga do ekstraligi i chcę ni± pod±żać - mówi Mi¶kowiak w rozmowie z portalem Sportowefakty.pl. - Bardzo chcę awansować, by póĽniej startować z najlepszymi. Będę jeĽdzić teraz w Gdańsku i na tym skupiam się w stu procentach. Wiem, że wiele mówi się o błędach, które popełniłem... Być może wiele osób nie do końca ma ¶wiadomo¶ć, że w ostatnich latach przeszedłem naprawdę dług± i ciężk± drogę - dodaje żużlowiec Renault Zdunek Wybrzeża.

Mi¶kowiak oprócz ambicji ligowych, ma także te indywidualne. W sezonie 2013 będzie reprezentować Polskę w indywidualnych mistrzostwach Europy.

- Bardzo liczyłem na nominację i uważam, że ona mi się należała. Prawd± jest, że startowałem w IME, kiedy nie było zbyt wielu chętnych do jazdy w tej imprezie z powodów finansowych. Ja jednak konsekwentnie reprezentowałem Polskę w tych zawodach. Wydaje mi się, że swoim podej¶ciem i wynikami zasłużyłem na nominację. A co do sceptycznych komentarzy, to nie przywi±zuję do nich wagi. Nie zakładam też, że w zwi±zku z tym muszę za wszelk± cen± komu¶ co¶ udowodnić. Tegoroczne starty w IME będ± dla mnie nowym do¶wiadczeniem. Zamierzam robić swoje i nie ogl±dać się na komentarze - deklaruje Mi¶kowiak.

Cała rozmowa z Robertem Mi¶kowiakiem na Sportowefakty.pl

Mi¶kowiak poprowadzi gdańszczan do ekstraligi? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »