Czy żużlowiec Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk Robert Miśkowiak pojedzie w Daugavpils? W składzie jest

W niedzielę żużlowcy Renault Zdunek Wybrzeże w kolejnym meczu I ligi zmierzą się w Daugavpils z Lokomotivem. Wśród zawodników zgłoszonych do składu przez trenera gdańszczan Stanisława Chomskiego jest m.in. Robert Miśkowiak, ale jego występ stoi pod znakiem zapytania.
W porównaniu z pierwszym meczem z Orłem Łódź, wygranym 52:38 (relacja TUTAJ, galeria zdjęć TUTAJ), w składzie Renault Zdunek Wybrzeże są ci sami zawodnicy, zmienił się tylko nieco układ par. Pod numerem 2 widnieje nazwisko Miśkowiaka, którego start stoi jednak pod znakiem zapytania.

Kilka dni temu zawodnik, który ma być krajowym liderem zespołu, przeszedł zabieg oczyszczania uda ze skrzepów powstałych w wyniku rozległego wylewu (to skutek upadku w meczu ligi angielskiej). Decyzja o tym, czy zawodnik będzie w stanie wystartować w Daugavpils, zapadnie prawdopodobnie krótko przed spotkaniem. Jeśli nie będzie w stanie pojechać, podobnie jak w meczu z Orłem stosowane będzie za niego zastępstwo zawodnika.

W składzie gospodarzy jest m.in. Maksim Bogdanow, który jeszcze w ubiegłym sezonie reprezentował barwy gdańskiego zespołu.

Niedzielny mecz Lokomotiv - Renault Zdunek Wybrzeże rozpocznie się o godz. 15 polskiego czasu.

Zgłoszone składy

Lokomotiv: 9. Joonas Kylmaekorpi, 10. Maksim Bogdanow, 11. Roman Poważny, 12. Vadim Tarasenko, 13. Kjastas Puodżuks, 14. Iwan Pleszakow, 15. Andrzej Lebiediew.

Renault Zdunek Wybrzeże: 1. Renat Gafurow, 2. Robert Miśkowiak, 3. Artur Mroczka, 4. Dawid Stachyra, 5. Thomas H. Jonasson, 6. Krystian Pieszczek.

Kto jest faworytem meczu w Daugavpils? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »