Ciężki mecz żużlowców Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk na Łotwie

W drugim meczu sezonu I ligi żużlowcy Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk zmierzą się na wyjeździe z Lokomotiv Daugavpils. Podopiecznych Stanisława Chomskiego czeka na Łotwie bardzo ciężka przeprawa.
Gdańszczanie w pierwszym meczu pokonali na własnym torze Orła Łódź 52:38 (relacja TUTAJ, galeria zdjęć TUTAJ), ale swoją postawą nie zachwycili. Z kolei Lokomotiv przegrał w Grudziądzu z faworyzowanym GKM tylko 41:49, a niemal wszyscy zawodnicy zaprezentowali równą i solidną formę. Najlepiej zaprezentował się Kjastas Puodżuks (10 pkt), nieźle spisali się też były zawodnik gdańskiego zespołu (sezon 2009) Fin Joonas Kylmaekorpi (8) oraz weteran Roman Poważny (7). Inny z byłych żużlowców Wybrzeża, Maksim Bogdanow (jeździł w Gdańsku w poprzednim sezonie), zdobył 5 pkt. I właśnie na tej czwórce opiera się siła Lokomotivu.

Kiedy w zespole tym jeździli przed laty bracia Grigorij i Artiom Łagutowie, tor w Daugavpils był praktycznie nie do zdobycia, choć akurat ekipa z Gdańska w 2008 roku wyrwała zwycięstwo z paszczy lwa (46:44). Po odejściu braci Łagutów Wybrzeże wygrało na Łotwie jeszcze raz - w sezonie 2011 (45:44). Wówczas wspaniale spisał się Renat Gafurow, który w sześciu biegach wywalczył aż 17 pkt. Trener Chomski z pewnością nie miałby nic przeciwko, aby w niedzielę Rosjanin pojechał równie dobrze. Partnerem Gafurowa w parze teoretycznie miał być w tym meczu Robert Miśkowiak, który co prawda znalazł się w składzie, ale głównie po to, żeby zastosować za niego zastępstwo zawodnika. "Misiek" wciąż nie doszedł do pełni formy po upadku w meczu ligi angielskiej i na motocykl wsiądzie najszybciej za kilka dni.

Drugą parę tworzyć będą Artur Mroczka i Dawid Stachyra, z kolei Szwed Thomas H. Jonasson został przesunięty pod numer 5 i będzie próbował wspomagać na torze młodzieżowców Wybrzeża Krystiana Pieszczka i Marcela Szymkę. Ten pierwszy jeszcze w Daugavpils nie jeździł, drugi był tam tylko raz, trzy lata temu (zdobył 1 pkt w pięciu startach).

Niedzielne spotkanie rozpocznie się o godz. 15 polskiego czasu (godz. 16 czasu łotewskiego). Pod warunkiem jednak, że zaplanowany na sobotę turniej eliminacyjny do Indywidualnych Mistrzostw Europy w ukraińskim Czerwonogradzie nie zostanie przełożony na niedzielę (w turnieju tym wystartuje trzech zawodników Lokomotivu - Bogdanow, Poważny oraz Andrzej Lebiediew). Wówczas mecz ligowy zostanie odwołany.

Bezpośrednią relację ze spotkania Lokomotiv - Renault Zdunek Wybrzeże będzie można obejrzeć na stronie www.itvl.pl. Jednorazowy dostęp do spotkania to koszt 6 zł w przypadku płatności elektronicznej (przelew bankowy, karta płatnicza, PayPal) lub 11,07 zł w przypadku zamówienia kodu przez SMS.

Zgłoszone składy

Lokomotiv: 9. Joonas Kylmaekorpi, 10. Maksim Bogdanow, 11. Roman Poważny, 12. Vadim Tarasenko, 13. Kjastas Puodżuks, 14. Iwan Pleszakow, 15. Andrzej Lebiediew.

Renault Zdunek Wybrzeże: 1. Renat Gafurow, 2. Robert Miśkowiak z/z, 3. Artur Mroczka, 4. Dawid Stachyra, 5. Thomas H. Jonasson, 6. Krystian Pieszczek, 7. Marcel Szymko.

Który z gdańskich zawodników zdobędzie na Łotwie najwięcej punktów? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »