Thomas H. Jonasson nie pojedzie w meczu Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Kolejarz Rawicz. Oddał miejsce juniorowi

Kapitan żużlowców Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk Thomas H. Jonasson nie wystartuje w niedzielnym spotkaniu I ligi z Kolejarzem Rawicz. Ponieważ rywal jest słaby, Szwed postanowił oddać miejsce w składzie juniorowi!
Gdański zespół będzie zdecydowanym faworytem niedzielnego spotkania - Kolejarz to najsłabszy zespół ligi, który w swoim pierwszym meczu przegrał na własnym torze z GKM Grudziądz 33:57. Nieobecność Jonassona nie powinna więc być żadną przeszkodą dla ekipy Stanisława Chomskiego w odniesieniu wysokiego zwycięstwa. Tym bardziej że po kontuzji do jazdy ma być już gotowy Robert Miśkowiak, który typowany jest na krajowego lidera drużyny.

Jednak gest Jonassona i tak jest niezwykły, gdyż de facto rezygnuje on z zarobienia łatwych pieniędzy. W meczu z Kolejarzem z pewnością zdobyłby bowiem kilkanaście punktów.

- Będę w niedzielę obecny w Gdańsku i pomogę chłopakom w parkingu. Powiedziałem jednak przedstawicielom klubu, że jeśli okaże się to w jakiś sposób pomocne, jestem gotowy zrezygnować ze startu. Wszyscy mówią, że mamy najsilniejszą ekipę w lidze, więc przy całym szacunku do rywali, jestem spokojny o wynik niedzielnego meczu. Wydaje się, że nie będzie lepszej okazji, by bez ryzyka dać szansę któremuś z młodszych zawodników. Pieniądze są dla mnie oczywiście ważne, ale nie najważniejsze. Nie widzę oznak, by klub miał problemy finansowe, ale taka forma oszczędności na pewno się przyda. Dla mnie jeden odpuszczony mecz to nie tragedia - tłumaczy Jonasson w rozmowie z trojmiasto.pl.

W miejsce Jonassona zobaczymy więc kolejnego z młodych zawodników wychowanych w gdańskiej szkółce. Prawdopodobnie będzie nim niespełna 17-letni Patryk Beśko.

Zgłoszone składy na mecz Renault Zdunek Wybrzeże - Kolejarz:

Renault Zdunek Wybrzeże: 9. Renat Gafurow, 10. Marcel Szymko, 11. Dawid Stachyra, 12. Artur Mroczka, 13. Robert Miśkowiak, 14. Krystian Pieszczek.

Kolejarz: 1. Ryan Fisher, 2. Piotr Dym, 3. Anton Rosen, 4. Sławomir Musielak, 5. Mariusz Puszakowski, 6. Marcin Riedel.

Co sądzisz o geście Jonassona? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »