Sport.pl

Żużlowcy Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk podejmują Kolejarza Rawicz. Tylko formalność?

W kolejnym meczu I ligi żużlowcy Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk podejmą w niedzielę Kolejarza Rawicz. W zespole gospodarzy zadebiutują w tym spotkaniu Robert Miśkowiak oraz wychowanek klubu Patryk Beśko.
Zdecydowanym faworytem meczu będą gospodarze, którzy w dwóch pierwszych spotkaniach zdobyli komplet punktów. Szczególnie cenne było wyjazdowe zwycięstwo z Lokomotivem Daugavpils (relacja TUTAJ), gdzie z dobrej strony pokazali się wszyscy startujący w tym meczu seniorzy. Gorzej zaprezentowali się młodzieżowcy, a trenera Stanisława Chomskiego niepokoić może zwłaszcza słaba postawa Krystiana Pieszczka, który początek sezonu ma wręcz fatalny. Idealnym momentem na przełamanie powinien być dla "Krychy" właśnie mecz z Kolejarzem.

Ekipa z Rawicza to niewątpliwie najsłabszy zespół w I lidze. W swoim jedynym dotychczasowym meczu "Niedźwiadki" przegrały na własnym torze z GKM Grudziądz 33:57. Przyzwoicie pojechali w tym meczu tylko doświadczeni Piotr Dym oraz Mariusz Puszakowski, którzy zdobyli po dziewięć punktów w sześciu biegach. Słabiutko spisała się za to dwójka Rosjan Witalij Biełousow i Wiktor Gołubowskij, których w Gdańsku zastąpią Amerykanin Ryan Fisher oraz Szwed Anton Rosen.

W zespole Renault Zdunek Wybrzeże w porównaniu z dwoma pierwszymi meczami zabraknie Szweda Thomasa H. Jonassona. Kapitan zespołu, biorąc pod uwagę umiarkowaną siłę rywala, postanowił oddać swój start jednemu z gdańskich juniorów. Będzie nim 17-letni Beśko, który tym samym zadebiutuje w rozgrywkach ligowych. Drugim debiutantem w gdańskich barwach będzie Miśkowiak, który powoli dochodzi do siebie po kontuzji odniesionej w Anglii i na niedzielny mecz będzie gotowy do jazdy. "Misiek" ma już za sobą kilka treningów na gdańskim torze, podczas których prezentował się bardzo dobrze.

Spotkanie z Kolejarzem (początek o godz. 16) poprzedzi piknik, który rozpocznie się o godz. 13. Gdański klub przygotował dla kibiców wiele atrakcji, szczegóły TUTAJ.

Zgłoszone składy na mecz Renault Zdunek Wybrzeże - Kolejarz:

Renault Zdunek Wybrzeże: 9. Renat Gafurow, 10. Marcel Szymko, 11. Dawid Stachyra, 12. Artur Mroczka, 13. Robert Miśkowiak, 14. Krystian Pieszczek, 15. Patryk Beśko.

Kolejarz: 1. Ryan Fisher, 2. Piotr Dym, 3. Anton Rosen, 4. Sławomir Musielak, 5. Mariusz Puszakowski, 6. Marcin Riedel.

Jakim wynikiem zakończy się mecz Renault Zdunek Wybrzeże - Kolejarz? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: