Sport.pl

Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk lepsze od Kolejarza Rawicz, ale łatwo nie było [RELACJA + ZDJĘCIA]

Żużlowcy Renault Zdunek Wybrzeże zgodnie z oczekiwaniami pokonali na własnym torze Kolejarza Rawicz 52:38, ale zwycięstwo wcale nie przyszło im łatwo. Dobre debiuty w gdańskim zespole zaliczyli Robert Miśkowiak oraz Patryk Beśko.
Spotkanie zaczęło się sensacyjnie, gdyż po pierwszym biegu goście prowadzili 5:1. Renat Gafurow został wykluczony, a Marcel Szymko nie miał nic do powiedzenia w walce z doświadczoną parą Kolejarza Ryan Fisher - Piotr Dym. Odpowiedź gospodarzy była błyskawiczna. W biegu młodzieżowym szans rywalom nie dali Krystian Pieszczek (wreszcie dobry mecz) oraz Patryk Beśko, dla którego były to pierwsze punkty wywalczone w meczu ligowym. 17-latek pojechał w tym meczu dzięki wspaniałemu gestowi kapitana zespołu Thomasa H. Jonassona, który oddał swój występ wychowankowi Wybrzeża.

W kolejnych biegach gospodarze zaczęli wypracowywać sobie przewagę, ale wbrew oczekiwaniom nie rosła ona w błyskawicznym tempie. Nierówno jeździli Dawid Stachyra i Artur Mroczka, trudno o kolejne punkty, co nie może dziwić, było też Beśce. Świetnie radził sobie za to Miśkowiak, który po upadku w lidze angielskiej nie jest jeszcze w pełni sił, ale postanowił wystąpić w meczu z Kolejarzem. Debiut w gdańskich barwach był dla niego bardzo udany. "Misiek" był o krok od wywalczenia kompletu punktów, przegrał tylko raz - w 6. biegu ze Szwedem Antonem Rosenem.

Gospodarze bezpieczną przewagę osiągnęli dopiero po 11. biegu, kiedy para Miśkowiak - Pieszczek pokonała 5:1 Rosena i Dyma i dała swojemu zespołowi prowadzenie 38:28. Za chwilę podwójnym uderzeniem poprawili Stachyra i ponownie Pieszczek, dzięki czemu losy meczu były już przesądzone (43:29).

W końcówce goście walczyli bardzo ambitnie i ostatecznie zdobyli w Gdańsku 38 punktów, co na pewno jest dla nich dobrym osiągnięciem. A podopieczni Stanisława Chomskiego zrobili, co do nich należało i zdobyli kolejne dwa punkty. Te najważniejsze mecze dopiero przed nimi, najbliższy już 5 maja, kiedy Renault Zdunek Wybrzeże zmierzy się na wyjeździe z najgroźniejszym rywalem w walce o awans GKM Grudziądz.

Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Kolejarz Rawicz 52:38.

Renault Zdunek Wybrzeże: Gafurow 8 (w, 3, 3, 2), Szymko 2 (1, 1, 0, 0), Stachyra 9 (1, 2, 1, 2, 3), Mroczka 6 (3, 0, 3, 0), Miśkowiak 14 (3, 2, 3, 3, 3), Pieszczek 10 (3, 1, 2, 3, 1), Beśko 3 (2, 1, 0).

Kolejarz: Fisher 8 (3, 1, 1, 1, 2), Dym 7 (2, 3, 2, 0, 0), Rosen 6 (0, 3, 1, 1, 1), Biełousow 5 (2, t, 2, 1), Puszakowski 11 (2, 2, 2, 3, 2), Riedel 0 (0, 0), Pietrykowski 1 (1, 0, 0, 0, 0).

Czy Patryk Beśko powinien zastąpić w składzie Marcela Szymko? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o:
Skomentuj:
Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk lepsze od Kolejarza Rawicz, ale łatwo nie było [RELACJA + ZDJĘCIA]
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX