Sport.pl

W sobotę żużlowe emocje w Gdańsku. Juniorzy pojadą w półfinale Drużynowych Mistrzostw Świata

Reprezentacje Polski, Szwecji, Wlk. Brytanii oraz Rosji powalczą w sobotę na stadionie przy Długich Ogrodach w półfinale Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów. Na torze w Gdańsku zaprezentuje się dwóch żużlowców Renault Zdunek Wybrzeże.
Obaj są Szwedami, przed obecnym sezonem podpisali 2-letnie kontrakty z gdańskim klubem, ale póki co nie mieli okazji zaprezentować się w barwach Renault Zdunek Wybrzeże. To 21-letni Mathias Thoernblom oraz o rok młodszy Oliver Berntzon. Jak zapowiada prezes klubu Robert Terlecki szczególnie uważnie obserwowany będzie Thoernblom, który być może dostanie w najbliższym czasie szansę zaprezentowania się w meczu ligowym gdańskiego zespołu.

Jednak faworytami zawodów będą ich gospodarze Polacy, którzy bronią tytułu drużynowego mistrza świata. Menedżer Marek Cieślak powołał na gdański turniej Piotra Pawlickiego, Tobiasza Musielaka (obaj Unia Leszno), Patryka Dudka (Stelmet Falubaz Zielona Góra) oraz Bartosza Zmarzlika (Stal Gorzów). Rezerwowymi są Artur Czaja (Włókniarz Częstochowa) i Kacper Gomólski (Unia Tarnów). W składzie Szwedów oprócz wspomnianej dwójki zobaczymy Jacoba Thorsella i Fredrika Engmana, z kolei Brytyjczycy wystąpią w zestawieniu: Kyle Howarth, Ashley Morris, Tom Perry i Adam Ellis. Składu swojej drużyny wciąż nie podali Rosjanie.

Awans do turnieju finałowego, który odbędzie się w czeskich Pardubicach (28 września), wywalczy zwycięzca oraz ewentualnie zespół z 2. miejsca, ale to zależeć będzie od zdobyczy punktowej. W pierwszym półfinale, który zakończył się zwycięstwem Duńczyków, finiszujący za ich plecami Australijczycy uzyskali 42 punkty. Jeśli drugi zespół z półfinału gdańskiego uzyska identyczną ilość punktów, wówczas o awansie zadecyduje ranking powstały w oparciu o wyniki ubiegłorocznych mistrzostw świata. Finałową stawkę uzupełnią gospodarze Czesi.

Ceny biletów na zawody kształtują się następująco: sektory zielony i niebieski - normalny 15 zł, ulgowy 10 zł. Trybuna honorowa (sektor czerwony) - normalny 25 zł, ulgowy 15 zł. Najmłodsi kibice (do 7. roku życia) zawody obejrzą na podstawie programu zawodów, który kosztował będzie 3 zł. Początek turnieju o godz. 17. Oficjalny trening przed zawodami odbędzie się również w sobotę, o godz. 11. Wstęp bezpłatny.

Czy Polacy awansują do finału? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: