Sport.pl

Porażka żużlowców Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk z GKM Grudziądz w meczu na szczycie I ligi [RELACJA + ZDJĘCIA]

Osłabieni brakiem Thomasa H. Jonassona żużlowcy Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk przegrali na własnym torze z GKM Grudziądz 43:47 w spotkaniu na szczycie I ligi. Na pocieszenie podopieczni Stanisława Chomskiego wywalczyli punkt bonusowy za lepszy bilans w dwumeczu.
Brak Jonassona, który w tygodniu miał niebezpieczny wypadek w lidze szwedzkiej i nie było mowy o jego występie w spotkaniu z GKM, był bardzo widoczny. W jego miejsce jako gość pojechał zawodnik Stali Gorzów Adrian Gomólski (dlaczego nie zastosowano przepisu o zastępstwie zawodnika - zobacz TUTAJ). Jego występ okazał się kompletną klapą. Zdobył on tylko dwa punkty w trzech wyścigach, a w jednym z biegów został zastąpiony przez Krystiana Pieszczka.

Wynik, który przez większość meczu układał się bardzo niekorzystnie dla gdańszczan, próbowali więc ratować inni. Ze zmiennym szczęściem. Goście kontrolowali przebieg meczu aż do wyścigu 9., po którym prowadzili 31:23. Wówczas nastąpiła dłuższa, niezaplanowana przerwa (karetka musiała pojechać do szpitala z kibicem, który zasłabł na trybunach), po czym gospodarze zaczęli błyskawicznie odrabiać straty. Najpierw podwójne zwycięstwo odnieśli Renat Gafurow z Pieszczkiem, potem 4:2 wygrali swój bieg Robert Miśkowiak z Dawidem Stachyrą, w końcu kolejne 5:1 przywieźli znów Gafurow, tym razem z zawodzącym wcześniej i później Arturem Mroczką (w międzyczasie był jeszcze jeden remis). Przed biegami nominowanymi Renault Zdunek Wybrzeże objęło więc prowadzenie 40:38.

W biegu 14. Mroczka i Gafurow po starcie wyszli na podwójne prowadzenie, ale na dystansie dali się minąć rywalom (Norbert Kościuch i Andriej Karpow) i ostatecznie przegrali ten bieg 2:4. Przed ostatnim wyścigiem wynik brzmiał więc 42:42. W biegu 15. na starcie stanęli ze strony gospodarzy Pieszczek i Miśkowiak, a po stronie gości Scott Nicholls i Ales Dryml. Pewne podwójne zwycięstwo odnieśli grudziądzanie, dzięki czemu GKM zrewanżował się za porażkę na własnym torze (42:48). Gdańszczanie uratowali tylko bonus, ale w tabeli I ligi tracą już do GKM dwa punkty (mają jeden rozegrany mecz mniej).

Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk - GKM Grudziądz 43:47.

Renault Zdunek Wybrzeże: Mroczka 4 (0,1,0,3,0), Stachyra 7 (2,3,1,1), Gomólski 2 (0,1,1), Gafurow 9 (2,w,3,2,2), Miśkowiak 10 (3,0,3,3,1), Pieszczek 9 (3,2,2,2,d), Szymko 2 (2,0,0).

GKM: Nicholls 11 (3,2,1,3,2), Karpow 7 (1,3,2,0,1), Kościuch 10 (1,1,3,2,3), Dryml 11 (3,3,2,0,3), Harris 4 (1,2,w,1), Cyran 1 (1,0,u), Rujner 3 (0,2,1).

Więcej o:
Skomentuj:
Porażka żużlowców Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk z GKM Grudziądz w meczu na szczycie I ligi [RELACJA + ZDJĘCIA]
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX