Sport.pl

W Gdańsku wystartują żużlowe mistrzostwa Europy w odświeżonej formule. "Nowy rozdział w historii speedwaya"

27 lipca w Gdańsku wystartuje nowy cykl zawodów żużlowych o mistrzostwo Europy. Speedway European Championship, jako polski projekt, ma być konkurencją dla cyklu Grand Prix, organizowanego przez BSI.
W 2013 indywidualny mistrz Europy wyłoniony zostanie po czterech turniejach - 27 lipca w Gdańsku, 10 sierpnia w rosyjskim Togliatti, 14 września w Gorican w Chorwacji i 29 września w Rzeszowie. Na liście startowej cyklu nie brakuje uznanych nazwisk. Otwiera ją Tomasz Gollob (o jego wizycie w Gdańsku czytaj TUTAJ), najlepszy polski żużlowiec ostatnich lat, mistrz świata z 2010 roku, w SEC wystartują również Duńczyk Nicki Pedersen (mistrz świata w 2003, 2007 i 2008 roku) oraz Rosjanin Emil Sajfutdinow (brązowy medalista mistrzostw świata z 2009 roku i lider klasyfikacji generalnej tegorocznego Grand Prix). W stawce widnieje również nazwisko Andreasa Jonssona (wicemistrza z 2011 roku), ale Szwed jest obecnie kontuzjowany.

- Jeśli nie będzie mógł wystartować w lipcu w Gdańsku, wówczas poszukamy dla niego godnego zastępcy - wyjaśnia Karol Lejman z firmy OneSport, organizującej turniej. - Poza tym ten cykl zostanie wzbogacony nazwiskami żużlowców, którzy walczą w eliminacjach - dodaje Lejman. Wśród walczących o miejsce w cyklu są m.in. Grigorij Łaguta, Martin Vaculik, Jurica Pavlic, Hans Andersen czy Peter Karlsson. O awans starać się będą także trzej Polacy - Sebastian Ułamek, Grzegorz Zengota oraz Robert Miśkowiak z Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk.

- Zawody SEC to ma być nowy rozdział w rozwoju speedwaya - podkreśla drugi z organizatorów Jan Konikiewicz. - Nasze główne zamierzenie to otwarcie się na wschód Europy. Gdańsk to idealne miejsce, by rozpocząć nowy cykl. Miasto ma świetne zaplecze logistyczne - komunikacyjne i infrastrukturalne. Liczymy na to, że na gdańskie zawody przyjadą kibice nie tylko z Polski, ale również ze Skandynawii czy z Rosji - dodaje Konikiewicz.

W sprzedaży są już bilety na turniej w Gdańsku. Są one dostępne w internecie na stronie eventim.pl

Nowe mistrzostwa Europy na żużlu mają sens? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o:
Skomentuj:
W Gdańsku wystartują żużlowe mistrzostwa Europy w odświeżonej formule. "Nowy rozdział w historii speedwaya"
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX