Sport.pl

Żużlowiec Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk Krystian Pieszczek z "dziką kartą" na mistrzostwa Europy

Krystian Pieszczek z Renault Zdunek Wybrzeże otrzymał "dziką kartę" na gdański turniej indywidualnych mistrzostw Europy na żużlu. Zawody odbędą się 27 lipca.
17-letni wychowanek gdańskiego klubu uzupełnił stawkę, która powalczy na stadionie przy Długich Ogrodach. Pieszczek będzie zdecydowanie najmłodszym uczestnikiem cyklu, a "dzika karta" to nagroda za świetną postawę w tym sezonie (zobacz TUTAJ).

- Bardzo ucieszyłem się z tej wiadomości - mówi Pieszczek dla oficjalnej strony mistrzostw. - To dla mnie duży zaszczyt, że będę mógł wystartować w takiej imprezie na dobrze mi znanym torze. To także czynnik motywujący, bo dostrzeżono moją postawę i postanowiono dać mi szansę, a ja będę chciał ją jak najlepiej wykorzystać - powiedział żużlowiec bezpośrednio po nominacji do turnieju.

Jednocześnie Pieszczek przyznaje, że do zawodów przystąpi na luzie. - Nie mogę wywierać na sobie zbyt dużej presji przed tym turniejem. Zdaję sobie sprawę, że to dla mnie jednorazowa póki co okazja, ale zależy mi na udanym występie. Będę robić wszystko, by urwać punkty bardziej doświadczonym kolegom i godnie zaprezentować się przed kibicami, którzy przybędą tego dnia na stadion - dodał "Krycha".

Skład gdańskiego turnieju (27 lipca, początek o godz. 18.30) przedstawia się zatem następująco: Tomasz Gollob (Polska), Nicki Pedersen (Dania), Fredrik Lindgren (Szwecja), Emil Sajfutdinow (Rosja), Ales Dryml (Czechy), Tai Woffinden (Wielka Brytania), Jurica Pavlic (Chorwacja), Roman Poważny (Rosja), Grigorij Łaguta (Rosja), Martin Vaculik (Słowacja), Andrij Karpow (Ukraina), Maciej Janowski (Polska), Hans Andersen (Dania), Sebastian Ułamek (Polska), Kjastas Puodżuks (Łotwa) oraz Pieszczek.

Mistrza Europy wyłoni cykl czterech turniejów. Oprócz zawodów w Gdańsku żużlowcy rywalizować będą w Togliatti (10 sierpnia), Gorican (14 września) oraz w Rzeszowie (29 września).

Co zwojuje Pieszczek w tym turnieju? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o:
Skomentuj:
Żużlowiec Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk Krystian Pieszczek z "dziką kartą" na mistrzostwa Europy
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX