Żużlowcy Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk mogą ustalić skład finałowej "4". W niedzielę odstrzelą zespół z Ostrowa?

Jeśli żużlowcy Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk wygrają dwa ostatnie mecze rundy zasadniczej I ligi, zrobią ogromny krok ku ekstralidze. Najpierw w niedzielę muszą pokonać na własnym torze zespół ŻKS Litex MDM Polcopper Ostrovia. Początek spotkania na stadionie przy Długich Ogrodach o godz. 17.
Na dwie kolejki przed końcem pierwszej fazy rozgrywek sytuacja w tabeli I ligi jest niesamowicie skomplikowana. Pewne są tylko dwie rzeczy: Renault Zdunek Wybrzeże będzie w pierwszej czwórce, natomiast Kolejarz Rawicz spadnie do II ligi. Jeśli chodzi o kolejność, na miejscach 2-6 wydarzyć się może absolutnie wszystko, ale to gdański zespół pociąga za wszystkie sznurki. Jeśli w niedzielę pokona ekipę z Ostrowa, a 4 sierpnia wygra na wyjeździe z Lubelskim Węglem KMŻ, prawdopodobnie wyeliminuje obie te drużyny z walki o awans do ekstraligi. Wówczas do finałowej czwórki awansują obok Renault Zdunek Wybrzeże zespoły GKM Grudziądz oraz sensacyjnie Orzeł Łódź i Lokomotiv Daugavpils. O to oznaczałoby, że przy zaliczeniu punktów zdobytych w meczach między tymi czterema drużynami w fazie zasadniczej, sytuacja podopiecznych Stanisława Chomskiego byłaby wręcz komfortowa (minimum cztery punkty, a prawdopodobnie nawet pięć punktów przewagi nad 2. zespołem).

W spotkaniu z Ostrovią gdański zespół znów będzie musiał sobie radzić bez kapitana Thomasa H. Jonassona, który po kontuzji na tor najwcześniej powróci za tydzień. Za Szweda po raz kolejny stosowane będzie więc zastępstwo zawodnika. W pierwszym meczu w Ostrowie gdańszczanie bez większych problemów wygrali 51:39, będą też zdecydowanym faworytem niedzielnego starcia. W zespole rywala najrówniej, choć bez wielkiego błysku, jeździ w tym sezonie Michał Szczepaniak, bardzo średnio spisują się też doświadczony Peter Karlsson oraz Adam Skórnicki. Wygląda więc na to, że Ostrovii zwyczajnie brakuje armat, aby zagrozić gdańskiej drużynie.

Zgłoszone składy

Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk: 9. Artur Mroczka, 10. Dawid Stachyra, 11. Thomas H. Jonasson, 12. Renat Gafurow, 13. Robert Miśkowiak, 14. Krystian Pieszczek.

ŻKS Litex MDM Polcopper Ostrovia: 1. Peter Karlsson, 2. Adam Skórnicki, 3. Władimir Borodulin, 4. Nicklas Porsing, 5. Michał Szczepaniak, 6. Damian Michalski.

Ile punktów zdobędzie w meczu z Ostrovią Krystian Pieszczek? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »