Emil Sajfutdinow wygrał gdańską rundę mistrzostw Europy. Krystian Pieszczek z Renault Zdunek Wybrzeże na 13. miejscu

Rosjanin Emil Sajfutdinow wygrał pierwszy finałowy turniej Indywidualnych Mistrzostw Europy, który odbył się w Gdańsku. Startujący z ?dziką kartą? żużlowiec Renault Zdunek Wybrzeże Krystian Pieszczek zajął 13. miejsce.
Zawody w Gdańsku były bardzo emocjonujące, kibice oglądali wiele ciekawych wyścigów, nie obyło się również bez groźnych upadków. Sporo było też niespodzianek, jednak kiedy przyszedł czas decydujących rozstrzygnięć, faworyci nie zawiedli. W wielkim finale spotkali się bowiem lider cyklu Grand Prix Sajfutdinow, rewelacja sezonu Brytyjczyk Tai Woffinden, trzykrotny mistrz świata Duńczyk Nicki Pedersen oraz Tomasz Gollob.

W decydującym wyścigu najlepszy był Sajfutdinow, który do końca odpierał ataki Pedersena. Trzeci był Woffinden, a Gollob po słabym starcie dojechał na metę czwarty.

Nieźle spisał się gdański jedynak, niespełna 18-letni Pieszczek. Wychowanek Wybrzeża zdobył pięć punktów i ostatecznie zakończył zawody na 13. miejscu. Swoje punkty zdobył na Grigoriju Łagucie, Macieju Janowskim, Romanie Poważnym, Alesu Drymlu oraz Juricy Pavliciu. Z największymi jeszcze przegrywał, ale przyszłość przed nim. Rewelacją turnieju był widowiskowo jeżdżący Łotysz Kjastas Puodżuks, który zajął 5. miejsce i niewiele brakowało, aby pojechałby w wielkim finale.

Kolejne turnieje finałowe IME odbędą się w rosyjskim Togliatti (10 sierpnia), chorwackim Gorican (14 września) oraz Rzeszowie (29 września).