Sport.pl

Znamy skład żużlowców Renault Zdunek Wybrzeże na mecz w Grudziądzu. Zespół z Gdańska wzmocni czołowy polski junior?

W niedzielę żużlowców Renault Zdunek Wybrzeże czeka niezwykle istotne spotkanie w Grudziądzu z GKM. Zwycięzca zrobi ogromny krok w kierunku ekstraligi. Niewykluczone, że w tym meczu gdański zespół wzmocni czołowy polski junior Szymon Woźniak.
Do końca rozgrywek pozostało jeszcze pięć kolejek, a o awans walczą w tej chwili już tylko dwa zespoły - właśnie Renault Zdunek Wybrzeże oraz GKM. W tej chwili lepsza o dwa punkty jest ekipa z Gdańska. Mecz w Grudziądzu będzie więc miał kluczowe znaczenie w kwestii walki o awans.

W składzie zgłoszonym na to spotkanie przez trenera Stanisława Chomskiego ponownie brakuje Dawida Stachyry. Jest za to 16-letni Dominik Kossakowski, ale jego występ w Grudziądzu jest mało prawdopodobny. Zamiast niego pojedzie więc prawdopodobnie właśnie Stachyra, albo tzw. gość. Jak podaje portal trojmiasto.pl blisko porozumienia z gdańskim klubem jest zawodnik Polonii Bydgoszcz Szymon Woźniak. W zakończonym niedawno sezonie zasadniczym rozgrywek ekstraligi 20-letni żużlowiec miał średnią 1,48 pkt/bieg i był pod tym względem szóstym polskim juniorem. Co ważne prezentował się dużo lepiej niż dwóch zawodników, którzy w roli gościa mogą pojechać w barwach GKM - Oskar Fajfer ze Startu Gniezno miał bowiem średnią 1,16 pkt/bieg, natomiast Patryk Dolny z Betardu Wrocław 0,83 pkt/bieg.

Niedzielny mecz rozpocznie się o godz. 17.

Składy zgłoszone na mecz GKM - Renault Zdunek Wybrzeże

GKM: 9. Chris Harris, 10. Andriej Karpow, 11. Norbert Kościuch, 12. Tomasz Chrzanowski, 13. Scott Nicholls, 14. Łukasz Przedpełski.

Renault Zdunek Wybrzeże: 1. Artur Mroczka, 2. Renat Gafurow, 3. Robert Miśkowiak, 4. Dominik Kossakowski, 5. Thomas H. Jonasson, 6. Krystian Pieszczek.

TABELA I LIGI

1. Renault Zdunek Wybrzeże713+47
2. GKM711+18
3. Lubelski Węgiel KMŻ76+2
4. Lokomotiv Daugavpils74-67
Czy Woźniak powinien pojechać w meczu w Grudziądzu? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o:
Skomentuj:
Znamy skład żużlowców Renault Zdunek Wybrzeże na mecz w Grudziądzu. Zespół z Gdańska wzmocni czołowy polski junior?
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX