Sport.pl

Żużlowcy Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk pojadą w Grudziądzu z GKM z tajemniczym "gościem"

W niedzielnym meczu na szczycie I ligi żużlowcy Renault Zdunek Wybrzeże zmierzą się w Grudziądzu z GKM. W zespole z Gdańska pojedzie w tym meczu "gość", ale jego nazwisko zostanie ujawnione dopiero kilkadziesiąt minut przed meczem.
Tajemniczy żużlowiec zajmie miejsce pod numerem 4, gdzie w zgłoszonym składzie wpisany jest Dominik Kossakowski. Jednak 16-letni wychowanek gdańskiego klubu na pewno w Grudziądzu nie pojedzie. Zastąpi go zawodnik, który wystąpi w charakterze tzw. "gościa" (KSM takiego zawodnika dla danej ligi nie może przekraczać 3,50). Wydawało się, że tym żużlowcem będzie czołowy polski junior Szymon Woźniak (Polonia Bydgoszcz), z którym prowadzone były zaawansowane rozmowy. Ten jednak wybrał ofertę II-ligowego Kolejarza Opole, gdzie ma zagwarantowany występ we wszystkich meczach do końca sezonu. Z kolei gdański zespół jego wsparcia potrzebowałby tylko w dwóch lub trzech spotkaniach.

W tej sytuacji bardzo prawdopodobny jest występ Krzysztofa Jabłońskiego z Falubazu Zielona Góra. Były zawodnik gdańskiego zespołu w niedzielę ma wolny termin, a jego KSM to 2,50. Co prawda w kolejnych meczach, w których Renault Zdunek Wybrzeże zamierza skorzystać z usług "gościa" - z Lokomotiv Daugavpils na wyjeździe oraz GKM u siebie - Jabłoński prawdopodobnie nie będzie mógł pojechać (wówczas jeździ ekstraliga), ale nie ma to większego znaczenia. Jako "gość" w każdym meczu może bowiem jeździć inny zawodnik, więc jeśli będzie taka potrzeba, klub z Gdańska będzie mógł poszukać następnego kandydata.

Nazwisko żużlowca, który pojedzie w Grudziądzu, ogłoszone zostanie dopiero kilkadziesiąt minut przed meczem, gdański klub chce bowiem wykorzystać element zaskoczenia.

Niedzielne spotkanie rozpocznie się o godz. 17. W sezonie zasadniczym gdańszczanie wygrali w Grudziądzu 48:42. Bohaterem meczu był Thomas H. Jonasson, który zdobył 14 pkt. Na dobrą postawę Szweda także i tym razem bardzo liczy trener Renault Zdunek Wybrzeże Stanisław Chomski. Jednak kapitana gdańskiego zespołu najpierw czeka w sobotni wieczór walka o prawo startu w cyklu Grand Prix 2014. W angielskim Poole Jonasson rywalizować będzie w Grand Prix Challenge, z którego awans wywalczy trójka najlepszych żużlowców. Jego rywalami będą m.in. Polacy Krzysztof Kasprzak, Piotr Pawlicki oraz Maciej Janowski.

Składy zgłoszone na mecz GKM - Renault Zdunek Wybrzeże

GKM: 9. Chris Harris, 10. Andriej Karpow, 11. Norbert Kościuch, 12. Tomasz Chrzanowski, 13. Scott Nicholls, 14. Łukasz Przedpełski.

Renault Zdunek Wybrzeże: 1. Artur Mroczka, 2. Renat Gafurow, 3. Robert Miśkowiak, 4. Dominik Kossakowski, 5. Thomas H. Jonasson, 6. Krystian Pieszczek.

TABELA I LIGI

1. Renault Zdunek Wybrzeże713+47
2. GKM711+18
3. Lubelski Węgiel KMŻ76+2
4. Lokomotiv Daugavpils74-67
Czy Jabłoński jako "gość" to dobry wybór?? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: