Ważny mecz żużlowców Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk w Lublinie. O co jadą?

W niedzielę żużlowcy Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk zmierzą się na wyjeździe z Lubelskim Węglem KMŻ. Wygrana gości postawi ich w bardzo dobrej sytuacji przed finiszem walki o awans do ekstraligi.
Na 3 kolejki przed końcem rozgrywek zespół z Gdańska ma punkt przewagi nad GKM Grudziądz. Oprócz meczu w Lublinie, czeka go jeszcze wyjazd do Daugavpils na spotkanie z zawsze groźnym na własnym torze Lokomotivem oraz w ostatniej kolejce starcie z GKM, które zadecyduje o awansie do ekstraligi. Żeby przystąpić do niego, mając komfortową sytuację, podopieczni Stanisława Chomskiego muszą wygrać oba najbliższe mecze (GKM niemal na pewno zdobędzie w tym czasie z bonusami sześć punktów, gdyż zarówno z Lubelskim Węglem, jak i Lokomotivem, pojedzie na własnym torze). Przy choćby jednej porażce, grudziądzanie przyjadą do Gdańska jako lider i będą sobie mogli nawet pozwolić na minimalną przegraną.

W Lublinie czeka gdański zespół niełatwa przeprawa. Co prawda tydzień temu Lubelski Węgiel został zdemolowany na torze przy Długich Ogrodach (porażka 25:65 - relacja TUTAJ), ale w tym spotkaniu goście wystąpili i w tzw. składzie "oszczędnościowym". W rewanżu gospodarze mają pojechać w dużo silniejszym zestawieniu, z nieobecnymi w Gdańsku Danielem Jeleniewskim, Maciejem Kuciapą, Karolem Baranem czy Pawłem Miesiącem. Inna sprawa, że jadąc w identycznym składzie w meczu z GKM, zespół z Lublina nie miał na własnym stadionie nic do powiedzenia (przegrana 39:51). Jeśli więc gdańszczanie chcą udowodnić, że zasługują na awans, niedzielne spotkanie powinni bezwzględnie wygrać.

Trener Chomski posyła do boju tych samych zawodników co w miniony weekend, nieco zmieniony został jedynie układ par. Kolejną szansę dostanie Dawid Stachyra, który w meczu przed tygodniem wrócił z żużlowego niebytu, zdobywając w czterech biegach "czysty" komplet punktów. Teraz czeka go jednak dużo trudniejsze zadanie, choć przecież będzie jeździł na swoim macierzystym torze (jest wychowankiem lubelskiego klubu).

Zgłoszone składy

Lubelski Węgiel KMŻ Lublin: 9. Daniel Jeleniewski, 10. Andriej Kudriaszow, 11. Paweł Miesiąc, 12. Karol Baran, 13. Maciej Kuciapa, 14. Mateusz Łukaszewski

Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk: 1. Robert Miśkowiak, 2. Renat Gafurow, 3. Artur Mroczka, 4. Dawid Stachyra, 5. Thomas H. Jonasson, 6. Marcel Szymko. 7. Krystian Pieszczek.

TABELA I LIGI

1. Renault Zdunek Wybrzeże915+83
2. GKM914+22
3. Lokomotiv97-31
4. Lubelski Węgiel96-74


Mecze do rozegrania

8 września: Lubelski Węgiel KMŻ - Renault Zdunek Wybrzeże (pierwszy mecz 25:65), GKM - Lokomotiv (45:45), 15 września: Lokomotiv - Renault Zdunek Wybrzeże (30:60), GKM - Lubelski Węgiel (51:39), 22 września: Renault Zdunek Wybrzeże - GKM (43:47), Lubelski Węgiel - Lokomotiv (27:63).

Który zawodnik gdańskiego zespołu zdobędzie w Lublinie najwięcej punktów? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »