Żużlowcy Renault Zdunek Wybrzeże jadą do Daugavpils w najsilniejszym składzie

Żużlowcy Renault Zdunek Wybrzeże w przedostatniej kolejce rozgrywek I ligi zmierzą się na wyjeździe z Lokomotiv Daugavpils. Zespół z Gdańska pojedzie na Łotwę w najsilniejszym składzie.
O awansie do ekstraligi zadecyduje spotkanie ostatniej kolejki, w którym Renault Zdunek Wybrzeże podejmie GKM Grudziądz (22 września). Jednak spotkanie w Daugavpils też będzie miało duże znaczenie. Dlatego trener Stanisław Chomski zabiera na Łotwę wszystkich najlepszych, z poobijanym po wypadku w lidze angielskiej Thomasem H. Jonassonem na czele. W składzie jest również Dawid Stachyra, który podejmie kolejną i ostatnią już próbę odbudowania formy przed arcyważnym meczem z GKM.

Lokomotiv również zgłosił najmocniejszy możliwy skład i zapowiada walkę o zwycięstwo. W pierwszym spotkaniu w Gdańsku gospodarze wygrali aż 60:30 (relacja TUTAJ), ale wiadomo, że Łotysze najgroźniejsi są na swoim torze.

Niedzielny mecz rozpocznie się o godz. 16.30 polskiego czasu.

Zgłoszone składy

Lokomotiv: 9. Maksim Bogdanow, 10. Wiaczesław Gieruckis, 11. Simon Gustafsson, 12. Roman Poważny, 13. Joonas Kylmaekorpi, 14. Iwan Pleszakow, 15. Andrzej Lebiediew.

Renault Zdunek Wybrzeże: 1. Robert Miśkowiak, 2. Dawid Stachyra, 3. Artur Mroczka, 4. Renat Gafurow, 5. Thomas H. Jonasson, 6. Marcel Szymko, 7. Krystian Pieszczek.

Czy Wybrzeże wygra w Daugavpils? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »