Sport.pl

Thomas H. Jonasson: Chciałbym zobaczyć cały Gdańsk dopingujący nas z trybun. To jest nasz rok!

W niedzielę na stadionie przy Długich Ogrodach dojdzie w Gdańsku do najważniejszego meczu sezonu. Renault Zdunek Wybrzeże podejmie GKM Grudziądz, a zwycięzca tego meczu awansuje do ekstraligi. Podekscytowany spotkaniem jest kapitan gdańskiego zespołu Thomas H. Jonasson.
Niedzielny mecz rozpocznie się o godz. 16. Jonasson zdaje sobie sprawę jak ważną częścią widowiska będą gdańscy kibice i bardzo liczy na ich gorący doping.

- Tego dnia naprawdę będziemy potrzebować pomocy kibiców! To bardzo istotne, aby nasi fani stworzyli niesamowitą atmosferę. Chciałbym zobaczyć cały Gdańsk dopingujący nas z trybun, nawet, jeśli nie ma na nich wystarczająco dużo miejsca, żeby pomieścić wszystkich gdańszczan - mówi z uśmiechem Szwed i dodaje z entuzjazmem:

- To jest nasz rok i będzie to nasza wspólna wygrana! Dlatego przyjdźcie na stadion, dopingujcie nas i cieszcie się świetnym żużlem! 

Jonasson walczy w tej chwili w finałowym dwumeczu ligi szwedzkiej, w którym jego Elit Vetlanda mierzy się z Piraterną Motala. W pierwszym meczu, rozegranym we wtorkowy wieczór, zespół z Vetlandy wygrał u siebie 46:44, ale THJ spisał się bardzo słabo - w czterech biegach zdobył tylko jeden punkt. Rewanż odbędzie się już dziś (18 września), a bezpośrednią transmisję przeprowadzi Orange Sport (początek, godz. 19.15).

Ile punktów zdobędzie Jonasson w meczu z GKM? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: