Sport.pl

Piętnaście biegów prawdy gdańskich żużlowców. Już w niedzielę mecz o awans do ekstraligi [WIDEO]

Już w niedzielę rozstrzygnie się, który zespół - Renault Zdunek Wybrzeże czy GKM Grudziądz - awansuje do żużlowej ekstraligi. Gdańszczanie potrzebują w niedzielnym spotkaniu wygranej, gościom wystarczy remis. Początek meczu o godz. 16.
17 meczów każdego z zespołów, 255 biegów, wiele dramatów i zaskakujących sytuacji, ale na końcu wszystkich rachunków i tak o wszystkim zadecyduje jedno jedyne spotkanie.

Na kolejkę przed końcem rozgrywek Renault Zdunek Wybrzeże ma w tabeli punkt przewagi nad GKM. Jednak ponieważ w meczu rundy finałowej rozegranym w Grudziądzu gospodarze wygrali 47:43, gdańszczanie żeby awansować, muszą w niedzielę zwyciężyć - choćby minimalnie. Jeśli bowiem padnie remis, oba zespoły zrównają się punktami (GKM wywalczy w takiej sytuacji punkt bonusowy), a wówczas decydować będzie bilans bezpośrednich spotkań w rundzie finałowej. W przypadku wygranej gości sprawa jest oczywista.

Oba zespoły przystąpią do meczu w najsilniejszych możliwych składach. Podopieczni Stanisława Chomskiego zebrali się w Gdańsku już w piątek, wyjątkiem jest Thomas H. Jonasson, który dotrze w sobotę. Kapitan gdańskiego zespołu w tygodniu walczył w finałowym dwumeczu ligi szwedzkiej, w którym jego Elit Vetlanda mierzyła się z Piraterną Motala. Szwed w obu spotkaniach spisał się bardzo słabo. W sumie wyjeżdżał do siedmiu wyścigów, ale zdobył w nich raptem dwa punkty. Na dodatek ostatni z wyścigów zakończył upadkiem, na szczęście niegroźnym. To w głównej mierze jego punktów zabrakło zespołowi z Vetlandy do skutecznej walki o złoto, w dwumeczu Piraterna wygrała 95:85. Do Gdańska Jonasson przyjedzie więc podwójnie zmotywowany.

W zespole Renault Zdunek Wybrzeże kluczowa może być postawa Dawida Stachyry, który w ostatnim tygodniu wykazywał oznaki zwyżki formy. Raczej nie ma się co obawiać o dyspozycję Roberta Miśkowiaka, Artura Mroczki i Renata Gafurowa, a także młodzieżowca Krystiana Pieszczka.

W ekipie gości niewiadomych jest więcej. Bardzo nierówno jeżdżą ostatnio Anglicy Chris Harris oraz Scott Nicholls. Trudno spodziewać się również cudów po Czechu Alesu Drymlu, ale jego może w ostatniej chwili zastąpić Tomasz Chrzanowski. Dopiero w ostatniej chwili poznamy nazwisko żużlowca, który w zespole gości pojedzie jako młodzieżowiec pod numerem 6.

Goście w tygodniu wystąpili z wnioskiem do Głównej Komisji Sportu Żużlowego o wyznaczenie na mecz komisarza oraz specjalnego delegata. Role te będą pełnić odpowiednio Marek Kępa oraz Andrzej Polkowski.

Niedzielne spotkanie rozpocznie się o godz. 16. Jednak bilety warto kupić już w sobotę, gdyż tego dnia będą one tańsze (wszystkie informacje TUTAJ).

Zgłoszone składy

Renault Zdunek Wybrzeże: 9. Robert Miśkowiak, 10. Dawid Stachyra, 11. Artur Mroczka, 12. Renat Gafurow, 13. Thomas H. Jonasson, 14. Krystian Pieszczek, 15. Marcel Szymko.

GKM: 1. Andriej Karpow, 2. Chris Harris, 3. Norbert Kościuch, 4. Ales Dryml, 5. Scott Nicholls, 6. nazwisko nieznane, 7. Łukasz Przedpełski.

A oto filmik promujący niedzielny meczKtóry zespół awansuje do ekstraligi? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o:
Skomentuj:
Piętnaście biegów prawdy gdańskich żużlowców. Już w niedzielę mecz o awans do ekstraligi [WIDEO]
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX