Sport.pl

Leon Madsen nowym żużlowcem Wybrzeża

Leon Madsen jest pierwszym żużlowcem, którego Wybrzeże Gdańsk pozyskało przed sezonem 2014. Duńczyk podpisał z gdańskim klubem roczny kontrakt.
Wybrzeże to czwarty klub duńskiego żużlowca w Polsce. W poprzednich latach Madsen bronił barw GKM Grudziądz, WTS Wrocław i Unii Tarnów. Największe sukcesy odnosił z tym ostatnim klubem - w 2012 roku wraz z Unią sięgnął po tytuł Drużynowego Mistrza Polski, zaś w ubiegłym sezonie wywalczył z tarnowskim zespołem brązowy medal. Jego średnia biegowa z 2013 roku to 1,694 pkt/bieg, co dało mu 31. miejsce w klasyfikacji najlepszych żużlowców ekstraligi.

Duńczyk to pierwszy transfer Wybrzeża przed sezonem 2014. Wkrótce do Madsena dołączyć mogą kolejni zawodnicy. Wśród kandydatów do jazdy w gdańskiej drużynie wymienia się m.in. Grzegorza Walaska, Sebastiana Ułamka, Szymona Woźniaka i Fredrika Lindgrena. Poza tym zarząd klubu prowadzi negocjacje z dotychczasowymi żużlowcami - Thomasem H. Jonassonem, Arturem Mroczka, Robertem Miśkowiakiem i Renatem Gafurowem. Ważny kontrakt ma Krystian Pieszczek, ale bez podpisanego aneksu finansowego. W Wybrzeżu na pewno nie będą jeździć Dawid Stachyra (przeszedł do ROW Rybnik) oraz Marcel Szymko (szuka klubu).

Madsen będzie wzmocnieniem Wybrzeża? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: