Sport.pl

Włókniarz mocniejszy na mecz z Wybrzeżem. Ale czy mecz w ogóle będzie?

W niedzielnym meczu z Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk w składzie KantorOnline Włókniarz Częstochowa mają się pojawić kontuzjowani ostatnio Grigorij Łaguta i Michael Jepsen Jensen.
W niedzielę (mecz zaplanowano na godz. 19) w Gdańsku żużlowcy Renault Zdunek Wybrzeże powalczą o drugie zwycięstwo w tym sezonie. Rywal - KantorOnline Włókniarz - jest w zasięgu, choć drużyna z Częstochowy ma się pojawić w Gdańsku już z Grigorijem Łagutą i Michaelem Jepsenem Jensenem, którzy dotychczas pauzowali z powodu kontuzji.

Nie wiadomo jednak, czy... do meczu w ogóle dojdzie. Uzależnione jest to od rundy kwalifikacyjnej IMŚJ we włoskim Terenzano. W sobotnich zawodach ma bowiem wystąpić Krystian Pieszczek z Wybrzeża. I jeśli zmagania młodzieżowców we Włoszech zostaną przełożone na termin rezerwowy, czyli na niedzielę, to wtedy mecz w Gdańsku zostanie odwołany.

Jakie składy zgłosiły na niedzielę obie drużyny?

KantorOnline Włókniarz Częstochowa: 1. Grzegorz Walasek, 2. Rune Holta, 3. Peter Kildemand, 4. Michael Jepsen Jensen, 5. Grigorij Łaguta, 6. Artur Czaja.

Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk: 9. Artur Mroczka, 10. Marcel Szymko, 11. Renat Gafurow, 12. Thomas H. Jonasson, 13. Leon Madsen, 15. Krystian Pieszczek.