Sport.pl

Żużlowcy Wybrzeża ze zmiennym szczęściem jeździli w lidze duńskiej

Zawodnicy Renault Zdunek Wybrzeże Leon Madsen oraz Krystian Pieszczek po raz pierwszy w tym sezonie wystartowali w rozgrywkach ligi duńskiej. Dobry występ w barwach Slangerup zaliczył Madsen, nieco gorzej spisał się gdański junior.
Madsen przyczynił się do zwycięstwa Slangerup na własnym torze z Esbjerg Motorsport 44:40. Duńczyk wywalczył 12 pkt (plus jeden bonus) w sześciu wyścigach. Jego zmorą był w tym meczu Niels Kristian Iversen, z którym na pięć pojedynków przegrał aż cztery. Żaden inny zawodnik zespołu gości Madsena już nie pokonał.

Iversen był najskuteczniejszym żużlowcem meczu (18 pkt w siedmiu startach), więcej punktów niż Madsen zdobył też jego kolega klubowy ze Slangerup Mikkel Michelsen (13 pkt plus dwa bonusy w sześciu startach).

Pieszczek w lidze duńskiej reprezentuje barwy zespołu Region Varde Elitesport. W wyjazdowym, przegranym 38:46 meczu z Munkebo Speedway Club, wychowanek Wybrzeża zdobył dla swojej drużyny osiem punktów w sześciu biegach. Po dwa razy przyjeżdżał na metę pierwszy, trzeci i ostatni. Jego pogromcami byli Hans Andersen (trzykrotnie), Kenni Larsen (dwukrotnie), Morten Risager oraz Kasper Lykke Nielsen. Pieszczkowi udało się po razie zrewanżować Andersenowi i Risagerowi oraz dwukrotnie Nielsenowi.

Najlepszym zawodnikiem meczu był Larsen (15 pkt plus dwa bonusy w sześciu startach), z kolei w zespole Region Varde najskuteczniejszy był Nicklas Porsing (12 pkt w sześciu startach).

Więcej o: