Lindgren czeka na znak od Wybrzeża. Jakie szanse na występ Szweda w Gorzowie?

Fredrik Lindgren nie zdążył jeszcze zadebiutować w barwach Renault Zdunek Wybrzeża. I choć nie znalazł się w awizowanym składzie na mecz ze Stalą, to nie przekreśla jego szans na występ w Gorzowie. - Cały czas jesteśmy w kontakcie z Lindgrenem. Zawodnik zgłosił gotowość do startu - mówi menedżer zespołu Andrzej Terlecki.
Gdańszczanie są już po trzech kolejkach ekstraligi, ale ani razu w tym czasie na tor nie wyjechał Szwed Lindgren. Jego nieobecność w składzie na inauguracyjny mecz z Unibaksem Toruń była karą za niestawienie się na treningach Wybrzeża. Z tego samego powodu nie pojechał w spotkaniu z Kantor Online Włókniarzem, z kolei nieobecność w Tarnowie to efekt sankcji nałożonej przez rodzimą ligę (decyzję jednak cofnięto). Szwed pierwsze próby tego toru odbył za to w lidze szwedzkiej. Przeciwko Dackarnie Malilla zdobył osiem punktów plus dwa bonusy dla Indianerny Kumla.

Lindgrena zabrakło w awizowanym składzie Wybrzeża na mecz ze Stalą, co wcale nie przekreśla jego szansy występu.

- Cały czas jesteśmy w kontakcie z Lindgrenem. Zawodnik zgłosił gotowość startu w Gorzowie Wielkopolskim. To, że nie ma go teraz w składzie, nie jest jednoznacznie z tym, że nie pojawi się na torze - podkreśla Terlecki w rozmowie z portalem trojmiasto.pl.

Jeśli stanie się tak jak mówi menedżer gdańskiej drużyny, to Szwed zastąpiłby kogoś z trójki Leon Madsen, Thomas H. Jonasson lub Renat Gafurow.

- Właściwy skład na mecz ze Stalą nie został jeszcze ustalony. Może być tak, że pojedziemy w pełnym zestawieniu z Lindgrenem, a może zdarzyć się tak, że nie będzie ani Lindgrena, ani Madsena, ani Jonassona - podkreśla Terlecki.