Sport.pl

Ważny mecz żużlowców Wybrzeża we Wrocławiu. Debiut Piotra Szymko

Bardzo ważny mecz w kontekście walki o utrzymanie w Enea Ekstralidze rozegrają w niedzielę żużlowcy Renault Zdunek Wybrzeże. W trenerskim debiucie Piotra Szymko gdański zespół zmierzy się we Wrocławiu z Betardem Spartą.
Szymko we wtorek zastąpił Stanisława Chomskiego, który został szkoleniowcem Unibaksu Toruń. I od razu czeka go bardzo ważny mecz, gdyż Betard Sparta to główny i prawdopodobnie jedyny rywal gdańszczan w walce o utrzymanie w ekstralidze.

Mimo nieciekawej atmosfery w zespole, związanej z wydarzeniami po niedzielnym meczu z Unią Leszno (o awanturze między zawodnikami Wybrzeża czytaj TUTAJ), gdański zespół ma pojechać we Wrocławiu w najsilniejszym składzie. Na razie nie ma w nim Krystiana Pieszczka, ale najlepszy młodzieżowiec drużyny zostanie wpisany pod nr. 6. Być może we Wrocławiu pojawi się także Fredrik Lindgren, choć nie ma go w zgłoszonym składzie. Atutem Szweda na pewno może być to, że w sezonie 2012 reprezentował barwy wrocławskiego zespołu.

- Przed meczem mogę przeprowadzić dwie zmiany, cały czas prowadzimy odpowiednie rozmowy - podkreśla Szymko. - Zespół w komplecie zobaczy się na miejscu. Rozmawiałem z każdym zawodnikiem i wiem, co musimy zmienić. Trzeba jak najszybciej podać sobie ręce, tego pożaru, który powstał, nie można gasić przez pół sezonu. Także tacy zawodnicy jak Fredrik Lindgren czy Leon Madsen muszą sobie zdać sprawę, że nie przyszli do Wybrzeża, żeby zdobywać po 4-5 punktów. Oczekiwania wobec nich są duże większe - dodaje nowy trener gdańskiego zespołu.

Niedzielny rywal Wybrzeża zdobył do tej pory tylko jeden punkt - za remis u siebie z Unią Leszno. Jednak to wrocławianie sprawiają lepsze wrażenie, chociaż do tej pory bardzo zawodzi indywidualny mistrz świata Tai Woffinden. Brytyjczyk ze średnią 1,89 pkt/bieg zajmuje dopiero 21. miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników Enea Ekstraligi (najlepszy z gdańszczan, Leon Madsen, jest 18. ze średnią 1,95 pkt/mecz). Liderem zespołu jest Maciej Janowski, który ze średnią 2.18 pkt/mecz jest 7. żużlowcem ligi i czwartym Polakiem (lepsi są tylko Jarosław Hampel, Krzysztof Kasprzak oraz Janusz Kołodziej). W kratkę jeżdżą z kolei Tomasz Jędrzejak, Jurica Pavlic i Troy Batchelor. Ten ostatni nie znalazł się w składzie zgłoszonym na niedzielny mecz, zastąpi go Zbigniew Suchecki.

Spotkanie we Wrocławiu rozpocznie się o godz. 16.30.

Zgłoszone składy:

Betard Sparta Wrocław: 9. Tai Woffinden, 10. Jurica Pavlic, 11. Tomasz Jędrzejak, 12. Zbigniew Suchecki, 13. Maciej Janowski, 14., 15. Patryk Dolny.

Renault Zdunek Wybrzeże: 1. Renat Gafurow, 2. Leon Madsen, 3. Artur Mroczka, 4. Marcel Szymko, 5. Thomas H. Jonasson, 6., 7. Dominik Kossakowski.

MAKABRYCZNE WYPADKI ŻUŻLOWCÓW WYBRZEŻA [WIDEO]


Więcej o: