Sport.pl

Znamy skład żużlowców Wybrzeża na mecz w Lesznie. Nie ma Leona Madsena

W kolejnym meczu Enea Ekstraligi żużlowcy Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk zmierzą się w niedzielę w Lesznie z Unią. W porównaniu ze składem na ostatnie spotkanie ze Spartą Wrocław, brakuje w nim Leona Madsena, którego zastąpił Renat Gafurow.
Jak każdy w tym sezonie mecz wyjazdowy gdańskiego zespołu, także i ten w Lesznie traktowany jest w klubie z lekkim przymrużeniem oka. Wiadomo, że szanse na zwycięstwo są właściwie zerowe, jak zwykle jedynym pytaniem pozostaje, czy drużynie uda się przekroczyć barierę 30 punktów. Na dodatek prezes zarządu Wybrzeża Tadeusz Zdunek zawarł z zawodnikami zagranicznymi układ, wedle którego w meczach wyjazdowych jeżdżą oni za 60 procent stawki za punkt ustalonej przy podpisywaniu kontraktów. Chyba że zespołowi uda się wygrać, wówczas zostanie wypłacone 100 procent. Jeśli któryś z zawodników się na to nie godzi, nie jedzie w danym meczu.

Stąd przed każdym spotkaniem skład zespołu jest sporą niewiadomą. W Lesznie nie pojedzie Madsen, są za to Thomas H. Jonasson oraz Fredrik Lindgren. Choć w ostatniej chwili może się jeszcze coś w tej kwestii zmienić.

Z kolei zespół Unii, który w pierwszym meczu w Gdańsku wysoko pokonał Wybrzeże 58:32, awizuje najmocniejsze zestawienie - z Nicki Pedersenem oraz Kennethem Bjerre na czele.

Niedzielny mecz w Lesznie rozpocznie się o godz. 19.

Zgłoszone składy

Unia: 9. Nicki Pedersen, 10. Damian Baliński, 11. Kenneth Bjerre, 12. Grzegorz Zengota, 13. Przemysław Pawlicki, 14. Piotr Pawlicki

Wybrzeże: 1. Thomas H. Jonasson, 2. Marcel Szymko, 3. Renat Gafurow, 4. Fredrik Lindgren, 5. Artur Mroczka, 6. Krystian Pieszczek

RYK SILNIKÓW, DOOKOŁA ŻUŻEL, TWARDZI ZAWODNICY - TO PRZYCIĄGA PIĘKNE KOBIETY


Więcej o: