Żużlowcy Wybrzeża w niedzielę nie pojadą w Lesznie

Ulewa w Gdańsku doprowadziła do przełożenia meczu Wybrzeże - Unia

Ulewa w Gdańsku doprowadziła do przełożenia meczu Wybrzeże - Unia (Fot. Dominik Sadowski / Agencja Gazeta)

Niedzielny mecz Enea Ekstraligi, w którym żużlowcy Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk mieli zmierzyć się na wyjeździe z Unią Leszno, został przełożony na 13 lipca. Powodem są niekorzystne prognozy pogody.
Według tychże prognoz w Lesznie ma padać już w sobotę, a w niedzielę po południu nad miastem przejść ma prawdziwa ulewa. W związku z tym działacze obu zespołów, aby nie narażać się na niepotrzebne koszty, podjęli decyzję, aby przełożyć mecz na inny termin. Zostanie on rozegrany w niedzielę 13 lipca.

Tego dnia w Gdańsku miał być rozegrany turniej par o Puchar Dominika, ale w związku z zaistniałą sytuacją zostanie on przełożony na inny termin.

Co ciekawe, gdański mecz pomiędzy Wybrzeżem i Unią w I rundzie również został przełożony z powodu deszczu, ale wówczas żużlowcy obu zespołów wyjechali na tor już dzień później. Goście wygrali bardzo wysoko - 58:32.

Z powodu niekorzystnych prognoz przełożony został także inny mecz Enea Ekstraligi, w którym Sparta Wrocław podjąć miała Falubaz Zielona Góra. To spotkanie również odbędzie się 13 lipca.

MAKABRYCZNE WYPADKI ŻUŻLOWCÓW WYBRZEŻA [WIDEO]


Zobacz także
  • Zespół Wybrzeża zakończył już starty w tym sezonie, ale i tak został zawieszony przez Polski Związek Motorowy Jakie szanse żużlowców Wybrzeża Gdańsk na utrzymanie w Enea Ekstralidze? [ANALIZA]
  • Renault Zdunek Wybrzeże - Sparta Wrocław 45:44 Żużlowcy Wybrzeża Gdańsk uciekli spod topora [RELACJA + ZDJĘCIA]
  • Piękne kobiety, tzw. podprowadzające, to nieodłączny element żużlowego widowiska. Mają je wszystkie kluby w Polsce, choć te z Gdańska są wyjątkowe. To bowiem nie tylko cheerleaderki Wybrzeża, ale również jego zapalone fanki, które kibicują drużynie od lat. Długo zanim zostały podprowadzającymi dopingowały żużlowców z trybun, a nawet jeździły za nimi na mecze wyjazdowe. Kim są podprowadzające - te z Gdańska, ale nie tylko. Ryk silników, dookoła żużel, twardzi zawodnicy - to przyciąga piękne kobiety [ZDJĘCIA]