Sport.pl

Rusza żużlowa Liga Juniorów. Pierwszy turniej w Gdansku

W środę na gdańskim stadionie przy Długich Ogrodach, zainaugurowane zostaną tegoroczne rozgrywki Ligi Juniorów. Uczestniczą w nich wszystkie zespoły Enea Ekstraligi, a zwycięzca zostanie wyłoniony po ośmiu turniejach.
Liga Juniorów zrzesza zespoły, które w danym sezonie występują w Enea Ekstralidze. W sumie odbędzie się osiem turniejów (po jednym na torze każdego z klubów), w każdym wystartuje siedem drużyn, a jedna będzie pauzowała. W Gdańsku zabraknie ekipy Sparty Wrocław. Turnieje Ligi Juniorów rozgrywane są według 21-biegowej tabeli, a każdy zespół zgłasza czterech żużlowców.

Żużlowcy Wybrzeża po raz ostatni prawo startów w Lidze Juniorów mieli w sezonie 2012. Wówczas zaprezentowali się nadzwyczaj udanie, kończąc całe rozgrywki na 2. miejscu. Lepsi okazali się tylko młodzieżowcy leszczyńskiej Unii. Teraz chcieliby powtórzyć ten sukces.

W środowym turnieju gospodarze wystąpią w najsilniejszym składzie, z Krystianem Pieszczkiem na czele. Oprócz niego pojadą Dominik Kossakowski, Patryk Beśko oraz Aureliusz Bieliński.

Zawody rozpoczną się o godz. 17. Wstęp na podstawie programu zawodów w cenie 5 złotych (posiadacze karnetów - wstęp gratis).

Awizowany składy (niektóre zespoły nie zgłosiły jeszcze rezerwowych):

Spar Falubaz Zielona Góra: 1. Adam Strzelec, 2. Kamil Adamczewski, 3. Alex Zgardziński

KantorOnline Viperprint Włókniarz Częstochowa: 4. Oskar Polis, 5. Rafał Malczewski, 6. Artur Czaja

Stal Gorzów: 7. Adrian Cyfer, 8. Łukasz Kaczmarek, 9. Patryk Karczmarz

Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk: 10. Dominik Kossakowski, 11. Patryk Beśko, 12. Aureliusz Bieliński, 25. Krystian Pieszczek

Unibax Toruń: 13. Oskar Fajfer, 14. Oskar Ajtner-Gollob, 15. Dawid Krzyżanowski

Fogo Unia Leszno: 16. Bartosz Smektała, 17. Daniel Kaczmarek, 18. Marcin Nowak, 27. Michał Piosicki

Grupa Azoty Unia Tarnów: 19. Mateusz Borowicz, 20. Damian Dąbrowski, 21. Ernest Koza

MAKABRYCZNE WYPADKI ŻUŻLOWCÓW WYBRZEŻA [WIDEO]


Więcej o: