Uznani żużlowcy wystartują na turnieju św. Dominika w Gdańsku

Z okazji otwarcia Jarmarku św. Dominika na torze w Gdańsku rozegrany zostanie czwórmecz o Puchar św. Dominika. Organizatorzy zapewniają, że na liście startowej nie zabraknie żużlowców ze światowej i polskiej czołówki.
Pierwotnie turniej z udziałem gwiazd światowego żużla miał się odbyć 13 lipca na PGE Arenie. Taka była wizja byłego prezesa Renault Zdunek Wybrzeża Gdańsk Roberta Terleckiego, który chciał zorganizować na nowoczesnym stadionie zawody par klubowych, w składzie z najlepszym Polakiem i zawodnikiem zagranicznym.

Ostatecznie jednak nie udało mu się pozyskać sponsorów, którzy podjęliby się sfinansowania imprezy.

Idea zorganizowania prestiżowych zawodów do końca jednak nie upadła. Dzięki wsparciu Międzynarodowych Targów Gdańskich 26 lipca o godz. 17 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego odbędzie się czwórmecz o Puchar św. Dominika, w którym udział wziąć mają czołowi żużlowcy z Polski i zagranicy. Turniej ma uświetnić początek gdańskiego Jarmarku św. Dominika i ma być nawiązaniem do podobnych imprez, które rozgrywane były na gdańskim torze w latach 90.

Międzynarodowy czwórmecz o Puchar Świętego Dominika rozegrany zostanie według 20-biegowej tabeli. W każdej z drużyn wystartuje po pięciu zawodników (czterech + jeden rezerwowy). Po rozegraniu czterech serii startów punkty wszystkich zawodników zostaną zsumowane, a obsadę wyścigów od 17. do 20. ustalą indywidualne osiągnięcia żużlowców biorących udział w zmaganiach - w ten sposób, że turniej zakończony zostanie biegiem, w którym zmierzą się ze sobą najlepsi zawodnicy poszczególnych ekip.

Nazwiska uczestników turnieju będą sukcesywnie ujawniane przez organizatorów. Jak na razie znanych jest czterech żużlowców, którzy wystartują w zawodach o Puchar św. Dominika. Są to lider Renault Zdunek Wybrzeża Leon Madsen, były kapitan gdańskiego zespołu, obecnie podpora Orła Łódź - Magnus Zetterstroem, krajowy lider Włókniarza Częstochowa Grzegorz Walasek i utalentowany 19-letni Rosjanin Wiktor Kułakow z Unibaksu Toruń.

RYK SILNIKÓW, DOOKOŁA ŻUŻEL, TWARDZI ZAWODNICY - TO PRZYCIĄGA PIĘKNE KOBIETY