Znamy piątego uczestnika żużlowego turnieju o Puchar św. Dominika. Drugi Polak

Piotr Pawlicki z Unii Leszno to kolejny zawodnik, który wystąpi 26 lipca na torze w Gdańsku w międzynarodowym czwórmeczu o Puchar św. Dominika.
Niespełna 20-letni żużlowiec to wychowanek leszczyńskiej Unii. Mimo młodego wieku ma już w swoim dorobku wiele sukcesów, także międzynarodowych. Na krajowym podwórku Pawlicki zwyciężał m.in. w Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostwach Polski (sezon 2011), a także w Srebrnym (2013) i Złotym (2012) Kasku.

Jeśli chodzi o sukcesy międzynarodowe to największym jest srebrny medal Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów wywalczony przed w 2013 roku. Pawlicki był bardzo blisko złota, gromadząc po trzech finałowych turniejach zaledwie jeden punkt mniej niż triumfator - Patryk Dudek. W swoim dorobku ma ponadto tytuł Indywidualnego Mistrza Europy Juniorów z 2011 roku, a także trzy złote medale Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów z lat 2012-14. W ubiegłym sezonie Pawlicki z młodzieżową reprezentacją Polski stał również na drugim stopniu podium Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów.

W tegorocznych rozgrywkach Enea Ekstraligi Pawlicki ze średnią 1,80 pkt/bieg. zajmuje obecnie na liście najskuteczniejszych zawodników 22. miejsce. Wśród juniorów lepsi są tylko Bartosz Zmarzlik (1,93), Paweł Przedpełski (1,86) oraz Kacper Gomólski (1,82). Warto przypomnieć, że Pawlicki znakomicie spisał się na gdańskim torze w ligowym meczu z Renault Zdunek Wybrzeża (wygrana gości 58:32), kiedy w czterech startach zdobył 11 pkt + bonus i jako jedyny zawodnik tego dnia ani razu nie przegrał z rywalem z przeciwnej drużyny.

Pawlicki to piąty potwierdzony uczestnik Pucharu św. Dominika. Oprócz niego w Gdańsku już na pewno wystąpią Szwed Magnus Zetterstorem, Duńczyk Leon Madsen, Rosjanin Wiktor Kułakow oraz Grzegorz Walasek.

MAKABRYCZNE WYPADKI ŻUŻLOWCÓW WYBRZEŻA [WIDEO]