Dwójka żużlowców Wybrzeża awansowała do finału Brązowego Kasku

Żużlowcy Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk Krystian Pieszczek oraz Dominik Kossakowski awansowali do finałowego turnieju o Brązowy Kask. W półfinałowym turnieju w Rybniku Pieszczek zajął 2. miejsce, a Kossakowski był 7.
W zawodach o Brązowy Kask uczestniczą najlepsi polscy żużlowcy do lat 19. Pieszczek był jednym z faworytów turnieju w Rybniku i nie zawiódł. Wygrał cztery z pięciu biegów i tylko w jednym wyścigu musiał uznać wyższość zwycięzcy całych zawodów Kacpra Woryny (ROW Rybnik) oraz niespodziewanie Sebastiana Niedźwiedzia (Kolejarz Rawicz). Ostatecznie z 13 pkt zajął 2. miejsce.

Z dużo większym trudem awans wywalczył Kossakowski. W dwóch pierwszych biegach zdobył on tylko jeden punkt, ale finisz miał znakomity. 17-letni junior Wybrzeża w trzech kolejnych wyścigach zdobył osiem punktów i z końca stawki wdrapał się na 7. miejsce (do finału awansowała pierwsza ósemka).

Oprócz dwójki gdańszczan i Woryny w finałowym turnieju (8 sierpnia w Lublinie) pojadą Kamil Wieczorek (ROW Rybnik), Alex Zgardziński (Falubaz Zielona Góra), Marcin Nowak (GKM Grudziądz), Rafał Karczmarz (Stal Gorzów), Bartosz Bietracki (Polonia Bydgoszcz) - z turnieju w Rybniku, oraz Adrian Cyfer (Stal Gorzów), Paweł Przedpełski (Unibax Toruń), Arkadiusz Madej (KMŻ Lublin), Daniel Kaczmarek (Stal Gorzów), Krystian Rempała, Adrian Gała (Start Gniezno) i Oskar Ajtner-Gollob (Unibax Toruń) - z drugiego półfinału w Krośnie (Hubert Łęgowik i Łukasz Kaczmarek tuż przed finałem pojadą w biegu dodatkowym o prawo występu w nim).

Przypomnijmy, że Pieszczek wygrywał dwie ostatnie edycje Brązowego Kasku. Jeśli wygra także w Lublinie, ustrzeli efektownego żużlowego hat tricka.