Dobry początek Krystiana Pieszczka w IMŚ juniorów

Żużlowiec Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk Krystian Pieszczek zajął 6. miejsce w pierwszym turnieju Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów, który odbył się we włoskim Lonigo. Wygrał inny Polak Piotr Pawlicki.
Był to pierwszy z trzech turniejów finałowych, które wyłonią najlepszego juniora świata sezonu 2014. Kolejne odbędą się w Ostrowie Wielkopolskim (17 sierpnia) oraz w Pardubicach (4 października).

Pieszczek zaczął w Lonigo od ostatniego miejsca w swoim pierwszym biegu, ale potem spisywał się już znacznie lepiej. W kolejnych trzech wyścigach zdobył osiem punktów (dwie wygrane), w ostatnim przyjechał na metę trzeci i ostatecznie z dziewięcioma punktami został sklasyfikowany na 6. miejscu.

Poza zasięgiem rywali był zawodnik Unii Leszno Piotr Pawlicki, który zwyciężył z kompletem punktów. Drugi był Czech Vaclav Milik (13 pkt), a trzeci Duńczyk Mikkel Michelsen (11). Czwarty był kolejny Polak Kacper Gomólski (10), a ostatni z naszych reprezentantów Szymon Woźniak zajął 10. miejsce (7).